Materac 120×200 – jedno czy już dwuosobowy?

Planujesz zakup nowego materaca 120×200 cm? Przed ostatecznym wyborem czeka Cię podjęcie kilku decyzji.

Różnorodność modeli materaca 120×200 cm nie ułatwia zadania, zwłaszcza osobom, które się na tym nie znają. Warto wiedzieć, że jednym z podstawowych kryteriów wyboru materaca 120×200 cm jest jego twardość dobrana do wagi użytkownika. Materace na Sweetsen.pl podzielone są według czterostopniowej skali. Są wśród nich materace miękkie (waga do 60 kg), materace średnio twarde (waga 60-100 kg), materace twarde (waga powyżej 100 kg), materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg). Do wyboru jest również kilka rodzajów wkładów wewnętrznych i wyróżniamy wśród nich materace piankowe, materace bonellowe, materace kieszeniowe oraz materace lateksowe.

Materac 120×200 cm piankowy wykonany jest z pianki poliuretanowej T25 stanowiącej bazę oraz warstw dodatkowych, nadających mu odpowiednią twardość. Wszystkie materace piankowe są dwustronne, to znaczy, że obie strony nadają się do użytku. Materac bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem. Charakteryzuje się elastycznością powierzchniową, ciężar jest równomiernie rozkładany pomiędzy wszystkie sprężyny. Kolejnym typem materaca 120×200 cm jest materac kieszeniowy, który dzielimy kolejno na materac pocketowy lub materac multipocketowy. Materace kieszeniowe wykonane są ze sprężyn w kształcie cylindra, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Sprężyny nie są ze sobą połączone, pracują niezależnie i dlatego materac posiada doskonałą elastyczność punktową, świetnie podpiera każdy centymetr ciała. Nie występuje na nim efekt falowania, wygodnie wyśpi się na nim para nawet o sporej różnicy wagi. Ponad 200 modeli materacy w rozmiarze 120×200 cm znajdziesz na https://sweetsen.pl/120×200-cm-c26

Materac 120×200 cm lateksowy wykonany jest z 16 cm grubości pianki lateksowej. Pianka ma bardzo wysoką gęstość wynoszącą 60 kg/m3. Materac lateksowy jest bardzo wygodny, odporny na wypracowanie i sprężysty. Gwarantuje wysoki poziom komfortu i przyjemny sen. Materace lateksowe są droższe od pozostałych, ale warte swojej ceny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI