Mat@ndo, czyli intelektualne rozgrywki dla ścisłowców

0
matando
matando

Przed nami wyjątkowa edycja popularnego ogólnopolskiego konkursu Mat@ndo.

Do szóstej odsłony intelektualnych rozgrywek dla ścisłowców zakwalifikowało się blisko 200 szkół, a konkurs matematyczny wzbogacono o część informatyczną. Wielki finał z niespodziankami odbędzie się już 25 października! Kto zostanie Mistrzem Mat@ndo?

Początkowo gliwicki, następnie wojewódzki, a obecnie ogólnopolski konkurs przyciąga coraz większe grono młodych miłośników nauk ścisłych. W VI edycji bierze udział prawie 200 szkół z całej Polski, które w trzyosobowych zespołach powalczą o tytuł Mistrza Mat@ndo. Drużynowy test on-line dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych od lat organizuje Śląska Sieć Metropolitalna i Miasto Gliwice.

– To jedyny tego typu drużynowy i wieloetapowy konkurs w kraju. Jego popularność rośnie, dlatego postanowiliśmy urozmaicić rywalizację o zadania informatyczne przygotowane przez Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej. Eliminacje on-line odbyły się 4 października. Wyłonimy 40 drużyn – 20 licealnych i 20 ze szkół technicznych, które 25 października zmierzą się w Centrum Edukacyjno–Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego. Sześć najlepszych drużyn otrzyma atrakcyjne nagrody, wyłonimy też najlepszych z najlepszych, czyli drużynę, która otrzyma tytuł Mistrza Mat@ndo i statuetkę prezydenta miasta Gliwice – wyjaśnia Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, współorganizatora wydarzenia.

Uczniowie będą mieli godzinę na rozwiązanie 14 zadań: 4 informatycznych i 10 matematycznych, m.in. z zakresu planimetrii, trygonometrii, funkcji liniowych i kwadratowych oraz systemów liczbowych i funkcji logicznych. Będą pracować przy komputerach w 3-osobowych drużynach, mając do dyspozycji wyłącznie kartkę i długopis. Wyłaniając zwycięzców jury weźmie pod uwagę poprawność wykonania zadań oraz czas. Intelektualne zmagania to najważniejszy, ale nie jedyny aspekt Mat@ndo. Podczas finału zaplanowano spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje oraz warsztaty popularnonaukowe i wykłady prowadzone przez pracowników Politechniki Śląskiej m.in. na temat: rozpoznawania emocji przez komputery i fascynujący świat nauki.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gliwice i Śląska Sieć Metropolitalna, a patronem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Śląskie Kuratorium Oświaty, Politechnika Śląska i Polskie Towarzystwo Informatyczne. (mf)

Patroni medialni: TVP Katowice, TVS, Radio CCM, infogliwice.pl

Partner strategiczny konkursu: Euvic Sp. z o. o.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments