r e k l a m a


Mistrzostwa w Curlingu ruszyły

spot_img
r e k l a m a

Od piątku do niedzieli (25 – 27 marca) na terenie lodowiska TAFLA w Gliwicach (ul. Akademicka 29) rozgrywane będą kolejne otwarte zawody rangi Mistrzostw Polski w Curlingu.

Tym razem będą to eliminacje i półfinały mężczyzn oraz eliminacje juniorów i juniorek.

Do turnieju finałowego awansują po cztery drużyny z każdej kategorii.

– W eliminacjach weźmie udział 10 drużyn męskich, 7 zespołów juniorek i 15 ekip juniorów. Jeśli chodzi o rywalizację pań, to do cyklu MP zgłosiły się 4 zespoły, w związku z tym znalazły one od razu miejsce w finale, organizowanym w dniach 15 – 17 kwietnia – informuje trener Piotr Podgórski.

Warto podkreślić, że w całym turnieju weźmie udział rekordowa ilość drużyn reprezentujących AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W kategorii kobiet zgłoszone są 2 zespoły, w kategorii mężczyzn – 3.

– Najbardziej cieszy jednak liczba rywalizującej młodzieży. Na 7 zespołów uczestniczących w zmaganiach juniorek aż 3 pochodzą z gliwickiego AZS-u. Natomiast w kategorii chłopców nasze miasto ma aż 4 zespoły – dodaje Podgórski.

Zawody będą się odbywać w godzinach od 8.00 do 20.00.

Organizują je: Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, AZS Politechniki Śląskiej, samorząd Gliwic oraz Polski Związek Curlingu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI