r e k l a m a

spot_imgspot_img

Mnóstwo ciekawych wydarzeń w bibliotece. Spotkaj się z prof. Jerzym Bralczykiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na wiele ciekawych wydarzeń.

Co będzie się działo? Zobacz program!

Sala kina Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

SPOTKANIE Z PROF. JERZYM BRALCZYKIEM

17 lutego 2020 r., godz. 18.00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

Prof. Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (mi.in.: Zwierzyniec, Pokochawszy. O miłości w języku, Na drugie Stanisław. Nowe księga imion, 500 zdań polskich, Wszystko zależy od przyimka, Jeść!!!, Rozmowy przy stole, Świat bez słowa), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”,  programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”, prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”, a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. 

Jak sam o sobie mówi – istotną rolę w jego życiu odgrywa działalność popularyzatorska w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Od lat udowadnia, że o języku polskim można mówić ciekawie (arcyciekawie!) a poczucie humoru i swada z jaką to robi sprawiają, że największe zawiłości językowe stają się zrozumiałe i zapadają w pamięć na długo.

Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Radia Katowice.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, możliwe do odebrania w Bibliotece Centralnej MBP w Gliwicach od 27 stycznia 2020 r.

Zapraszamy serdecznie!

Sala wystawowa, Filia nr 1, ul. Inwalidów Wojennych 3

ALEK ROGOZIŃSKI – spotkanie autorskie

12 lutego 2020 r., godz. 18.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Alkiem Rogozińskim, przez czytelników i krytyków nazywanym księciem komedii kryminalnej. 

Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku powieścią „Ukochany z piekła rodem”, która dotarła do 1-go miejsca na liście bestsellerów kryminalnych empik.com. Dwie jego powieści, „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć” zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Wydana w Stanach anglojęzyczna wersja „Jak Cię zabić, kochanie?” – „How To Kill You, Darling?” trafiła do TOP 50 księgarni Amazon w kategorii „Czarny humor”. Za książki „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” zdobył 1-sze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka” (edycja 2018 i 2019 r.). Łączna sprzedaż jedenastu napisanych przez niego powieści przekroczyła już 200 tysięcy egzemplarzy. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego i już tylko pisać, i pisać, i pisać…

Biblioforum, ul. Lipowa 1

Sztuka lepszego życia – czytając siebie  

5 lutego 2020 r., godz. 16.30

13 lutego 2020 r., godz. 16.00

Rodzicielstwo to prawdziwe wyzwanie. Jako rodzice i opiekunowie dzieci opieramy się głównie na intuicji                   i nie zawsze mamy czas na refleksję i poszukiwanie innych sposobów rozwiązywania problemów, motywowania, nagradzania. Dobrą okazją do rozszerzenia wiedzy jest wzięcie udziału w spotkaniu w ramach projektu  „Sztuka lepszego życia – czytając siebie”, realizowanego we współpracy z gliwicką Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Spotkania są również doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością poradni. 

5 lutego 2020 r., godz. 16.30odbędą się warsztaty „Kto nam podmienił dziecko, czyli jak żyć z nastolatkiem?”. Spotkanie o tym, jak przetrwać trudny czas i co zrobić by porozumienie było możliwe poprowadzą psycholog Mirosława Bubak oraz pedagog Dorota Pniowska.

13 lutego 2020 r., godz. 16.00 odbędą się warsztaty „Jak być dobrym i skutecznym rodzicem, czyli wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny”. Dlaczego dzieci (i dorośli także) zachowują się źle i jak możesz temu przeciwdziałać? Jak być skutecznym rodzicem i mieć z dzieckiem pożądaną relację? Gdzie szukać konkretnych rozwiązań i jak można pogłębić swoją wiedzę dotyczącą wychowania dzieci? Na te wszystkie pytania odpowiedzą psycholog Anna Karcz oraz pedagog Krzysztof Koi.

Filia nr 5, ul. Perkoza 12

INNA SYRIA – wystawa fotografii

3 – 29 lutego 2020 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na wystawę fotograficzną „Inna Syria”, przedstawiającą zdjęcia nieistniejących już budynków z ogarniętego wojną kraju. Wystawa jest zbiorem zdjęć z nieistniejących już syryjskich witryn internetowych, wybranych przez Hessiena AlHamouda – studenta Politechniki Śląskiej, urodzonego w Aleppo, którego działania wojenne zmusiły do opuszczenia kraju wraz z cała rodziną.

Na wystawie Hessien pokazuje zdjęcia swojego kraju oraz miejsca, gdzie w rzeczywistości obecnie pozostały tylko ruiny i zgliszcza.

Sala wystawowa, Filia nr 1, ul. Inwalidów Wojennych 3

PRZEZ MALARSTWO CZYTAM ŚWIAT

5 – 29 lutego 2020 r.

Wernisaż: 7 lutego 2020 r.

Serdecznie zapraszamy na wystawę Janiny Lendzik „PRZEZ MALARSTWO CZYTAM ŚWIAT”. 

Autorka prac to emerytowana nauczycielka wychowania i nauczania przedszkolnego, której pasją jest malowanie. Od 10 lat uczestniczy w zajęciach grupy malarskiej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie ciągle rozwija swoje umiejętności i daje jej to wielką radość i satysfakcję. Bierze udział w wielu wystawach i plenerach malarskich.

Na wystawie goście będą mogli podziwiać rysunki i obrazy o różnej tematyce – postacie, portrety, a także urokliwe, pełne ciepła prace plenerowe. Autorka stosuje wiele technik malarskich m.in. akryl i ołówek, jednak najchętniej pracuje akwarelami i olejami

Filia nr 5, ul. Perkoza 12

DZIECIĘCY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI 

26 lutego 2020 r., godz. 17.00

Młodych czytelników zapraszamy na spotkanie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki – zajęcia połączone z warsztatami na podstawie książki Agnieszki Urbańskiej „Czarownica w wielkim mieście”.

Filia nr 21, ul. Syriusza 30

PERSJA – NIE TYLKO DYWANY (quiz wiedzy)

1 – 29 lutego 2020 r.

Czytelników odwiedzających Filię nr 21 MBP w Gliwicach zapraszamy do wspólnej zabawy przez cały luty. Zabawa polega na wypełnieniu quizu wiedzy zawierającego pięć pytań jednokrotnego wyboru. Spośród quizów zawierających prawidłowe odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę, który otrzyma nagrodę książkową.

Filia nr 21, ul. Syriusza 30

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

26 lutego 2020 r., godz. 18.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiana będzie książka Doroty Masłowskiej „Inni Ludzie”.

Filia nr 21, ul. Syriusza 30

KLUB RĘKODZIELNICZY

Soboty: 1,8, 15, 22 i 29 lutego 2020 r., godz. 10.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkania klubu rękodzielniczego, odbywające się w każdą sobotę lutego. Podczas spotkań uczestnicy dzielą się własnym doświadczeniem oraz uczą wyszywać, szydełkować, haftować, tworzyć biżuterię, a przede wszystkim miło i kreatywnie spędzają czas.

Filia nr 21, ul. Syriusza 30

KLUB GIER PLANSZOWYCH

14 lutego 2020 r., godz. 16.00-18.30

Miłośników tradycyjnych gier planszowych zapraszamy do wspólnej zabawy podczas kolejnego spotkania Klubu Gier Planszowych! Ciekawe gry i rozrywki znajdą dla siebie zarówno starsi, jak i młodsi gracze.

Obecność dzieci poniżej 7 roku życia tylko pod nadzorem opiekuna.

Filia nr 7, ul. Junaków 4

PRACOWNIA KREATYWNA

24 lutego 2020 r., godz. 16.00

Kolejne spotkanie dla dorosłych w ramach pracowni kreatywnej. Tym razem uczestnicy podczas zajęć wykonają rysunki malowane nitką.

Filia nr 30, ul. Partyzantów 25

DROGA DO SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA – PROAKTYWNOŚĆ

26 lutego 2020 r., godz. 17.00

Dorosłych i seniorów zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu warsztatów „Droga do szczęśliwego życia”. Warsztaty z logodydaktyki poprowadzą trenerka rozwoju osobistego, pani Edyta Grajek oraz poetka i pisarka, pani Elżbieta Zwolińska-Skwara.

Biblioforum, ul. Lipowa 1 

BEZPIECZNI W SIECI!

7 lutego 2020 r., godz. 14.30

Bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek podczas korzystania z sieci to w dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, bardzo ważna kwestia. Biblioforum zaprasza młodzież na warsztaty edukacyjne, podczas których tworzyć będą tablicę zasad odpowiedzialnego zachowania w sieci.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI