r e k l a m a

spot_imgspot_img

Muzeum to nie nuda! Sprawdź, co przygotowało

Nowa, poszerzona oferta edukacyjna, ważni artyści, nietuzinkowe wystawy, bezpłatne zwiedzanie w soboty, zmiana godzin otwarcia Muzeum, dzięki czemu jest dostępne dla zwiedzających dłużej

– to wszystko zaowocowało znaczącym wzrostem frekwencji. W roku 2011 wszystkie oddziały gliwickiego Muzeum odwiedziło ponad 51 tysięcy zwiedzających, czyli o 20 tysięcy więcej, niż w roku poprzednim.

Benno Nietsche – gliwicki bestseller

„Historia miasta Gliwice” to najlepiej sprzedający się tytuł w mieście. Monografia Benno Nietschego, dostępna po raz pierwszy w języku polskim, jest wydawniczym hitem Muzeum w Gliwicach. Trzy tygodnie w księgarniach i bez mała jedna trzecia nakładu jest już wyprzedana. Wygląda na to, że wszyscy chcą go mieć – mówi Szymon Szwajger z księgarni Traffic Club w Forum, gdzie „Historia miasta Gliwice” osiągnęła status książki miesiąca.

„Historia miasta Gliwice” Benno Nietschego do nabycia w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, Księgarni – Antykwariacie SOWA, ul. Wieczorka 22, Księgarni i Salonie muzycznym Traffic-Club, ul. Lipowa 1, Centrum Informacji – Kino Bajka, ul. Dolnych Wałów 3.

Harcerze na finiszu

10 lutego (piątek) 2012, Willa Caro, godz. 10.15 – 13.00
Wystawa „Z dziejów gliwickiego harcerstwa” w Willi Caro kończy się 13 lutego. Z tej okazji Muzeum w Gliwicach i harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej zapraszają w piątek, 10 lutego, wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli, bądź przeciwnie, od dawna fascynują się skautingiem. Krótki kurs szyfrowania – to dla najmłodszych, którzy zdobyte wiadomości wykorzystają do rozpracowania zakodowanych zadań – na najlepszych czekają nagrody. Zarówno młodsi, jak i starsi, wystawę poświęconą gliwickiemu harcerstwu będą mogli zwiedzić w asyście druhów i druhen, a później posłuchać harcerskich opowieści.

Organizatorzy:
Muzeum w Gliwicach
Hufiec Ziemi Gliwickiej

Pożegnanie z maską

17 lutego (piątek) 2012, Willa Caro, godz. 10.00, 16.00, 17.00

Dobiega końca spotkanie z Duchem Afryki. Maski z kolekcji Sebastiana Kałamańskiego oraz Ireny Turkowskiej można w Willi Caro oglądać do piątku, 17 lutego. Na pożegnanie zapraszamy do świata afrykańskich baśni. Teatr cieni zaaranżowany na wystawie przeniesie nas w głąb Czarnego Lądu, do królestwa krokodyla, lwa i żyrafy. A maski będą się przyglądać.

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu: (32) 335 44 03.

Organizator: Muzeum w Gliwicach

Uwaga!

Od 18 do 24 lutego Willa Caro niedostępna dla zwiedzających

Ze względu na prace konserwatorskie prowadzone w dniach 18 – 24 lutego w Willi Caro wystawy czasowe oraz wystawa stała będą niedostępne dla zwiedzających.
Powyższa informacja nie dotyczy wystawy Rafała Milacha „W samochodzie z R” w Czytelni Sztuki, która będzie w tym czasie dostępna w godzinach zwiedzania.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI