r e k l a m a


Nawilżacz powietrza skuteczny i łatwy w obsłudze

Utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza często jest niemożliwe bez dobrego nawilżacza. Wybierając takie urządzenie, bierzemy pod uwagę przede wszystkim cechy decydujące o skuteczności. To rozsądna decyzja, ale dla wielu z nas istotne znaczenie ma także komfort obsługi. Oto kilka wskazówek, które pomogą wyszukać nawilżacz zasługujący pod tym względem na ocenę celującą.

Higrostat, czyli tryb automatyczny w nawilżaczu powietrza

Nawilżacze powietrza mogą pracować w trybie automatycznym, a więc samodzielnie dążyć do utrzymania optymalnej dla użytkownika wilgotności. Niezbędny w tym celu jest higrostat, który znajdziemy w nawilżaczach dostępnych w sklepie https://klarta.pl/. Jego obecność ma wpływ nie tylko na komfort obsługi urządzenia, ale i na nasze bezpieczeństwo. Daje bowiem pewność, że wilgotność powietrza nie będzie ani zbyt niska, ani zbyt wysoka.

Nawilżacze wyposażone w higrostat umożliwiają wybór kilku stopni nawilżenia. Najlepiej zaprogramować urządzenie tak, aby wilgotność docelowa wynosiła 50%. Kiedy wyznaczony poziom nawilżenia zostaje osiągnięty, nawilżacz przechodzi w najniższy tryb, aby nie nawilżać powietrza, tylko utrzymać już uzyskaną wilgotność.

Wygodne sterowanie smartfonem

Dla osób, które lubią wysoki komfort obsługi, idealną propozycję stanowi nawilżacz powietrza z modułem WiFi, np. https://klarta.pl/nawilzacze-powietrza/klarta-humea-wifi/. Takim urządzeniem można bowiem sterować z dowolnego miejsca na ziemi za pośrednictwem smartfona albo tabletu. Rodzaj dostępnych w aplikacji funkcji zależy od wybranego nawilżacza, ale niemal zawsze pozwala ona na:

  • sprawdzenie aktualnej wilgotności powietrza,
  • zmianę prędkości nawilżania,
  • zmianę docelowej wilgotności powietrza (w przypadku urządzeń wyposażonych w higrostat),
  • skontrolowanie stopnia zużycia filtra.

Większość aplikacji mobilnych dostępna jest w wersji na Androida oraz iOS, ale przed zakupem nawilżacza z WiFi warto upewnić się, że będzie on kompatybilny z naszym smartfonem.

Komfort akustyczny, czyli niezbyt wysoka głośność pracy

Każdy nawilżacz powietrza podczas pracy generuje pewien hałas. Zbyt duża głośność będzie zakłócała nocny wypoczynek. Najlepiej wybrać urządzenie, które w niskich trybach generuje maksymalnie 25 dB. Taka głośność pracy nie będzie bowiem uciążliwa nawet dla osób o dość dużej wrażliwości na hałasy.

Zegar zużycia filtra nawilżacza

Niemal w każdym nawilżaczu powietrza znajdziemy przynajmniej jeden element wymienny, np. filtr. Producenci zwykle podają jego żywotność, ale nikt nie ma ochoty zaprzątać sobie głowy kontrolowaniem upływu tego czasu. Na szczęście w niektórych urządzeniach znajduje się zegar, który zdejmuje z użytkownika ten obowiązek. Po upływie przewidzianego przez producenta okresu nawilżacz sygnalizuje zużycie elementu wymiennego. 

Sygnalizacja niskiego poziomu wody w nawilżaczu powietrza 

Każdy nawilżacz powietrza do prawidłowej pracy potrzebuje wody. Jej poziom stopniowo obniża się, a kiedy zbiornik zostanie opróżniony, dochodzi do przerwania nawilżania. Niektóre urządzenia informują użytkownika o tym, że wody jest mało, a więc pojemnik wymaga uzupełnienia. Dzięki temu nie trzeba osobiście kontrolować jego zapełnienia. Powiadomienie może mieć różną formę – komunikatu na panelu sterowania, sygnału dźwiękowego lub powiadomienia w aplikacji, jeśli nawilżacz został wyposażony w moduł WiFi.

Dopasowanie ustawień do indywidualnych potrzeb

Na komfort obsługi wpływają również inne funkcje, które pozwalają dostosować sposób nawilżania powietrza do własnych potrzeb. Są nimi:

  • Kontrola aktualnej wilgotności powietrza

Poziom nawilżania powietrza prezentowany jest zwykle na panelu sterowania, a w przypadku urządzeń sterowanych mobilnie również w aplikacji.

  • Wybór stopnia nawilżania

Większość nawilżaczy powietrza pracuje w kilku prędkościach. W rezultacie można wybrać taką, która pozwoli uzyskać optymalną wilgotność w miarę szybko, a jednocześnie bez nadmiernego hałasu.

  • Regulacja intensywności światła

Niektóre nawilżacze powietrza mają podświetlany panel, a czasami mogą nawet służyć jako lampka nocna. W przypadku takiego urządzenia przydatną funkcję stanowi regulacja natężenia światła.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI