r e k l a m a
spot_imgspot_img

Noc Naukowców nadchodzi

Naukowcem może zostać każdy! Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów.

Będzie się można o tym przekonać 19 października podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, organizowanej w Gliwicach i Rybniku. Noc Naukowców to okazja, aby zaprezentować niecodzienne podejście do spraw nauki. Gliwicka uczelnia gwarantuje sporą dawkę humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczną edycję wypełni prawie 50 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej. – Kontynuujemy tradycje poprzednich odsłon wydarzenia i jak co roku chcemy przyciągnąć programem, w którym każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie – zachęcają organizatorzy z Politechniki Śląskiej.

Na zainteresowanych czekają pokazy multimedialne, wizyty w laboratoriach i wykłady z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, lotnictwa, chemii, fizyki, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, robotyki i życia codziennego. Na co się wybrać? Na stronie internetowej www.nocnaukowcow.com.pl już wkrótce każdy będzie mógł skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań i miejsca zamieszkania.

W programie propozycje z różnych dziedzin m.in.:

• robotyki – „Robotiada – robotów olimpiada”, „Roboty kroczące Hexor”
• chemii – „Triki chemiczne”, „Barwy chemii – od atomów do kolorów tęczy”
• medycyny – wirtualne operacje, ciało ludzkie „Poznaj siebie”
• lotnictwa – „Czy leci z nami pilot? Symulator lotów”
• języków obcych – „Smak tajemnicy a alchemia włoskiej sztuki”
• kultury – „Zakochany w Europie. Stary Kontynent w filmach Woody’ego Allena”
• elektroenergetyki – „Wyładowania elektryczne w otoczeniu człowieka”.

Noc Naukowców to nie tylko pokazy, ale także ciekawe konkursy dla małych i dużych, rozstrzygane pod koniec października. Pierwszy adresowany jest do wszystkich grup wiekowych i polega na wymyśleniu hasła promującego Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Drugi, konkurs plastyczny, skierowany jest do młodszych dzieci mających wizję prawdziwego naukowca i chcących narysować, namalować lub przedstawić ją za pomocą dowolnej techniki. Trzeci konkurs przeznaczony jest dla starszych, bardziej zaawansowanych młodych badaczy, mających w sobie żyłkę eksperymentatora. Mają oni za zadanie udokumentować zapis eksperymentu – w formie filmu, zdjęcia lub przepisu możliwego do wykorzystania przez innych.

Prace konkursowe można nadsyłać do końca października – e-mailem na adres [email protected] (hasło reklamowe oraz eksperyment), przekazywać osobiście lub przesyłać pocztą tradycyjną (plakat naukowca) na adres: Politechnika Śląska, Sekretariat Prorektora ds. Współpracy Międzynarodowej, ul. Akademicka 2A, 44-100 Gliwice. Regulaminy rywalizacji oraz szczegółowe informacje o całej imprezie dostępne są na stronie internetowej www.nocnaukowcow.com.pl. Już niebawem będzie można tam również oglądać galerię nagrodzonych prac. Zachęcamy także do odwiedzania oficjalnego profilu imprezy na Facebooku www.facebook.com/slaskanocnaukowcow.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI