Szpital Miejski nr 4 (dawny szpital wojskowy) nie świadczy już nocnej i świątecznej opieki medycznej. Została ona przeniesiona do budynku Domu Dziecka przy ul. Zygmunta Starego 19.
Jak informuje Urząd Miasta do dawnego Domu Dziecka przeniesione zostają:
od 24 marca – nocna i świąteczna opieka zdrowotna,
od 25 marca – poradnia działająca w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – dla zdeklarowanych pacjentów, którzy dotąd korzystali z niej w szpitalu przy ul. Zygmunta Starego,
od 27 marca – poradnie pediatryczna, diabetologiczna, chirurgiczna i ortopedyczna.
Miasto dostosowało parter obiektu do nowych zadań. Prace budowlane i remontowe trwały 6 dni i kosztowały ok. 300 tys. zł. Aby maksymalnie zabezpieczyć pacjentów, do środka budynku prowadzą dwa wejścia – jedno od ul. Zygmunta Starego (do rejestracji), drugie od tyłu budynku (dla pacjentów z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie koronawirusem, m.in. z infekcją górnych dróg oddechowych, gorączką). Wskazane jest aby osoby potrzebujące pomocy wcześniej zadzwoniły, co pozwoli na umówienie się na określoną godzinę. Przed wejściem głównym znajduje się dzwonek – dzięki temu do środka wpuszczane są tylko osoby zweryfikowane przez personel placówki.
Te zmiany były konieczne ponieważ obiekt szpitalny przy ul. Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy) musi pozostawać w stanie podwyższonej gotowości. Działania takie mają zagwarantować bezpieczeństwo pacjentów i personelu placówki.
Parter dawnego Domu Dziecka został przystosowany do wymogów, jakim podlegają placówki medyczne. Wybudowano m.in. nowe ściany poszczególnych pomieszczeń, zamontowano umywalki, podłączono do systemu wentylacji, przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie funkcjonują tam m.in. gabinety lekarskie, zabiegowe i miejsca izolacji. Zorganizowano również pomieszczenia socjalne dla personelu szpitala. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu miejskiego i zaakceptowane przez sanepid. Szpital Miejski nr 4 zajął się przeprowadzką, zadbał o niezbędne wyposażenie pomieszczeń i sprzęt medyczny.
Zadzwoń aby umówić się na wizytę
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, nim udamy się do placówki medycznej powinniśmy skontaktować się telefonicznie, by skonsultować z lekarzem, czy nasza wizyta na pewno jest konieczna, czy może uda się uzyskać pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. Trzeba bowiem ograniczać liczbę osób w poczekalniach!
W przypadku nowej placówki przy Zygmunta Starego 19 (dawny Dom Dziecka) – ważność zachowują numery funkcjonujące dotąd w szpitalu:
32/33-08-300 (centrala)
32/33-08-413 (rejestracja)
32/33-08-354 POZ
32/33-08-333 POZ
32/33-08-352 POZ
32/33-08-342 (poradnia pediatryczna/diabetologiczna)
32/33-08-320 (poradnia chirurgiczna)
32/33-08-318 (poradnia ortopedyczna)
Przypominamy, że pacjenci mogą także liczyć na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach oraz w Knurowie i Pyskowicach.
super przychodnia -przemiłe panie pielegniarki ,uczynne i pogodne – super
W dniu dzisiejszym, tj. 14 września dzwoniąc do poradni poprosiłam Panią w rejestracji o wypisanie 1 leku dla mojego chorego ojca, usłyszałam, że ta Pani nie jest od tego i muszę przyjechać sobie z innego miasta i wrzucić karteczkę do skrzynki. Żenujące podejście nie mówiąc o tonie rozmowy.