r e k l a m a


Partnerstwo publiczno-prywatne – czym jest i jak działa?

Partnerstwo publiczno-prywatne to ważna gałąź współpracy między sektorem instytucji reprezentujących państwo a prywatnym. Dzięki niemu jesteśmy w stanie tworzyć wielomilionowe projekty w dużo sprawniejszy sposób, niż gdyby robiło to samo państwo. Jak jednak zadbać o swoje interesy w takim układzie? Na czym polega doradztwo w zakresie podobnego partnerstwa i w jakim zakresie może nam pomóc prawnik? Czy korzystanie z kancelarii wynajmowanej z doskoku jest lepsze, czy może warto zdecydować się na długoterminową współpracę z prawnikiem?

1. Czym jest partnerstwo publiczno-prywatne?
2. Dlaczego warto skorzystać z obsługi prawnej w zakresie PPP?

Czym jest partnerstwo publiczno-prywatne?

O partnerstwie publiczno-prywatnym mówimy wtedy, gdy instytucje reprezentujące państwo podejmują współpracę z prywatnymi przedsiębiorcami, aby móc realizować cele i strategie dostarczane dla obywateli. Przykładem takiego działania może być zatrudnienie prywatnej firmy budowlanej celem realizacji budowy odcinka drogi zaliczanego do sieci ogólnodostępnej, wytworzenia technologii mającej na celu usprawnić państwowe zakłady z danej branży i tym podobne przedsięwzięcia. Tego typu współpraca opiera się na założeniu, że każda ze stron jest w stanie wywiązać się ze swojej części umowy sprawniej, niż gdyby zostało to pozostawione w kompetencji drugiej strony. Podobnie każda ze stron czerpie z tego typu partnerstwa swoje korzyści – państwo zyskuje infrastrukturę lub inne technologie, natomiast przedsiębiorca może zarabiać i dalej rozwijać swój biznes.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi prawnej w zakresie PPP?

Wsparcie kancelarii prawnej w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego jest więcej niż dobrym pomysłem. Należy mieć na względzie fakt, że zwykle są to umowy opiewające na bardzo duże kwoty, z bardzo precyzyjnymi warunkami wykonania konkretnego zakresu prac, a każda pomyłka czy niedociągnięcie mogą nas kosztować fortunę. Z tego względu zatrudnienie profesjonalisty celem reprezentowania naszej firmy i dbania o jej interes, na przykład w kontekście poprawnej konstrukcji umowy czy negocjowania jej warunków, jest więcej niż polecane. Jeżeli działanie w zakresie PPP nie jest naszą codzienną działalnością możemy skorzystać z oferty kancelarii z tzw. doskoku, natomiast w momencie, gdy opieramy na podobnym partnerstwie większą część swojego biznesu, zdecydowanie polecanym rozwiązaniem jest po prostu zatrudnienie prawnika w ramach struktur firmy, dzięki czemu będziemy mieć doradcę zawsze pod ręką.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI