Strefy Płatnego Parkowania od lipca, ale opłaty od 3 sierpnia

Gliwiczanie będą przez miesiąc mogli zapoznać się z działaniem PIAP-ów, czyli urządzeń do m.in. pobierania opłat za parkowanie.

Strefa Płatnego Parkowania będzie, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gliwice, obowiązywała od 1 lipca, jednak opłaty będą pobierane od 3 sierpnia 2015. W lipcu PIAP-y będą drukować bilety tzw. „zerówki”, a kierowcy będą mieli okazję poznać z urządzenia.

W lipcu (bo wcześniej uchwała nie pozwala) w biurze obsługi SPP będą sprzedawane zainteresowanym „Abonamenty mieszkańca” i „Ryczałt wielodniowy”. Biuro zostanie uruchomione wkrótce w Nowych Gliwice (siedziba Śląskiej Sieci Metropolitalnej) przy ul. Bojkowskiej 37/3.

Od 8 czerwca czynne będą numery telefonów 32 441 90 60 oraz 32 441 90 34, pod którymi będą udzielane wszelkie informacje dotyczące SPP.

Więcej informacji dotyczących SPP na www.parkowaniegliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jj
jj
7 lat temu

Jako mieszkaniec Gliwic czuje się pokrzywdzony, że nie mogę wykupić abonamentu. Codziennie wysadzam i zbieram rodzinę ze strefy A. Gdybym chciał skorzystać z ryczałtu wielodniowego to rocznie płaciłbym 4745 PLN ! Wiecej czasu zajmuje wniesienie opłaty 0,70 PLN za zatrzymanie się i wysadzenie pasażera, dlatego z przykrością stwierdzam, że nie będe płacił wogóle. Poprostu mandat 20 PLN kilka razy w roku to nie wydatek.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI