Płatnego parkowania w Gliwicach na razie nie będzie

Mimo iż w mediach od kilku dni podawano informację, że w Gliwicach zostanie wprowadzone płatne parkowanie, to radni nie podjęli tej uchwały.

Projekt uchwały przygotowany przez prezydenta miasta został odesłany do wnioskodawcy. Radni głosami PO i PiS zdecydowali, że uchwała musi zostać przepracowana.

Podczas sesji radny Kajetan Gornig w imieniu jednej z komisji zgłosił wniosek formalny o odesłanie projektu do wnioskodawcy. Mimo to radni bardzo długo dyskutowali o cenach, formie opłat, strefach itd.

Projekt uchwały w tej sprawie pojawi się najwcześniej na kolejnej sesji rady miejskiej. Odesłany dziś projekt zakładał wprowadzenie płatnego parkowania w centrum od maja 2012 r. Teraz już wiadomo, że ten termin jest mało realny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ms
ms
11 lat temu

jak tak dalej pojdzie to w tym „miescie” „niczego nie bedzie”.

sąsiadka
sąsiadka
11 lat temu
Reply to  ms

widać, że nasi randi czerpią z „klasyka” – „niczego nie będzie” to może pójśc dalej i może radnych też nie będzie:))

kierowca
kierowca
11 lat temu

doskonała wiadomosc na dobranoc 🙂 dziękujemy

spostrzegawcza
spostrzegawcza
11 lat temu

widać radni wolą pilnować interesu właścicieli prywatnych pseudo parkingów niż interesu miasta:(

BRZOZA
BRZOZA
11 lat temu

Jeżeli kiedyś przejdzie ta ustawa to będzie to początek powolnego upadku resztki handlu i usług w tym mieście. Już dzisiaj w centrum zamiast usług, handlu i restauracji królują niepodzielnie banki. Ładna wizytówka na centralnej ulicy miasta ZWYCIĘSTWA. MOŻNA ZWIEDZAĆ I PODZIWIAĆ. ;(

sąsiadka
sąsiadka
11 lat temu
Reply to  BRZOZA

przecież samochody dowożą towar do sklepów i odjeżdżają wiec co ma płatne parkowanie w centrum do handlu? póki co chyba w centrum nie ma handlu obwoźnego i sprzedaży z samochodów?

gliwiczanka
gliwiczanka
11 lat temu

super 🙂 strasznie się z tego ciesze 🙂
oby jak najpóźniej… a najlepiej to w ogóle :))

Santi
Santi
11 lat temu

i bardzo dobrze ze nie bedzie dlaczego ja mieszkaniec gliwic mam placic za to chce stanac kolo urzedu miejskiego bo chce cos zalatwic ?

rozsądny
rozsądny
11 lat temu
Reply to  Santi

widzisz kolego, moze ty tego nie rozumiesz ale płatne parkowanie ma być po to, abyś przyjeżdżając coś załatwić do urzędu miał gdzie stanąć, a nie jeździł wokół 15 razy lub stawał na trawniku. Płatne parkowanie wymusza rotację samochodów. Ktoś coś załatwia i odjeżdża. Nie blokuje się w ten sposób miejsc na cały dzień.

em
em
11 lat temu

To nic, że ta sama PO w poprzedniej kadencji ostro forsowała projekt, a DRagon z PO chciał nawet rozliczać prezydenta, że stref nie wprowadził, narażając na straty miasta, bo… kasa, kasa, kasa mogła być.
Dzisiaj PO i Dragon są już przeciw.
Uważam, że za takie zachowanie powinien być paragraf w prawie wyborczym lub karnym. Wyborcy PO powinni mieć prawo skarżyć swoich radnych.
Ludzie nie są debilami.

Normalny
Normalny
11 lat temu
Reply to  em

Ludzie może nie sa debilami a ty chyba tak, wielkość opłat zaproponowanych w tej uchwale była wyższa niz na prywatnych zyskownych parkingach. Parkowanie pod domem wktórym się mieszka miała wynosić 120 zł rocznie rzekomo po „kosztach” Koszt wystawienia stosownego zaswiadczenia to maximum 10 zł !!! To wszystko sa działania aby zdobyc pieniadze na „podium” ktore bedzie finansową katastrofą dla miasta – bo nikt rozsadny nie wierzy w to że taki obiekt w Gliwicach bedzie sie utrzymywał ze wpływów skoro Spodek w Katowicach jest deficytowy, azadne miasto takie jak Wroclw Łódź Gdańsk czy Warszawa nie odda dużych imprez sportowych na rzecz… Czytaj więcej »

normalny
normalny
11 lat temu

płatne parkowanie jest konieczne bo w centrum nie ma gdzie stanąć ale polecam pod uwagę radnym i prezydentowi aby pierwsze 20 minut było darmowe. Ludzie wiele spraw załatwiają właśnie w 20 minut i odjeżdżają. Nie utrudniajmy sobie życia, ale je ułatwiajmy 🙂 wesołych Świąt życzę wszystkim

Nick
Nick
11 lat temu

UM ma więcej kasy z mandatów,niż z kosztownych parkomatów,dlatego dalej będzie bajzel.

Anonimowo
11 lat temu

Najpierw niech miasto wybuduje konkretny parking wielopoziomowy w centrum miasta np za budynkiem dawnego DH Ikar a dopiero później wprowadza strefę płatnego parkowania …

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nie rozumiesz strategii – chodzi o to, żeby rozwiązać problem parkowania w centrum a nie zwiększyć ilość miejsc parkingowych. To dwie kompletnie różne sprawy!

Normalny
Normalny
11 lat temu

W Tychach rusza wlasnie duży projekt modernizacji miejskij komunikacji publicznej, sfinansowanej w dużej części z funduszy Unijnych. Zbuduja dwa bardzo duze wielopoziomowe parkingi w poblizu dworców i rozbudują komunikację tramwajową i trolejbusową. A w grajdołku zwanym Gliwicami skasowano tramwaje na rzecz kopcących autobusów a problem parkowania chce się rozwiazać jedynie za pomoca opłat wyzszych niz na prywatnyc parkingachh (dochodowych) i to jeszcze z obłudnym stwierdzeniem na zakonczenie projektu uchwały że opłaty nie stanowią zysku (no chyba że zarzad miasta zaklada straszne marnotrawstwo i fatalna organizacje przy zbieraniu opłat) Jednocześnie zabudowywuje sie wszystkie wolne place w centrum miasta i to bez… Czytaj więcej »

Ata
Ata
11 lat temu

Cudowni Radni wolą łupić rodziców dzieci chodzących do przedszkola najwyższe opłaty w kraju!!!!! Tak trzymać – pewnie auta macie, ale dzieci nie posiadacie. Życzę wysokiego przyrostu demograficznego!

kierowca 3lutego 2012
kierowca 3lutego 2012
11 lat temu

Oczywiscie,powinno Miasto postawic zegary do parkowania ,jest to tak prawie w calej Europie praktykowane.

tiruriru
tiruriru
11 lat temu

Zabierają się do tego trochę od pupy strony. Nie mając miejsc do parkowania chcą pobierać opłaty.. Niedługo za zaparkowany samochód przed własnym domem trzeba będzie płacić.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI