r e k l a m a


Powiększa się kampus Politechniki Śląskiej. Przeprowadzka do Zabrza

spot_img
r e k l a m a

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przeniesie się do nowej siedziby. Bardzo nowoczesnej.

Na potrzeby jednego z najmłodszych kierunków gliwickiej uczelni zaadaptowany zostanie kolejny z budynków mieszczących się na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Roosevelta w Zabrzu. Dzięki temu kampus akademicki znów się powiększy.

Rozbudowywany właśnie Wydział Organizacji i Zarządzania oraz nowy gmach Wydziału Inżynierii Biomedycznej stanowić mają wizytówkę Politechniki Śląskiej na terenie Zabrza.

Uczelnia zleciła już wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy oraz adaptacji budynku przy ul. Roosevelta 40a w Zabrzu. Zostanie ona wykorzystana w postępowaniu na wybór wykonawcy robót budowlanych.

Na terenie dawnej jednostki wojskowej większość obiektów już jest wykorzystywana na potrzeby uczelni. Od kilku lat funkcjonuje tam Wydział Organizacji i Zarządzania.

Po przejęciu od gminy praw do użytkowania budynku Powiatowego Urzędu Pracy, zostanie on zaadaptowany dla Wydziału Inżynierii Biomedycznej.Powstaną w nim sale dydaktyczne i naukowe. Pomieszczenia laboratoryjne, ze względu na wymogi techniczne i technologiczne zlokalizowane zostaną w gmachu nowego skrzydła wydziału.

Każda z 4 katedr zajmie po pół kondygnacji. Parter będzie pełnić funkcje ogólnowydziałowe wraz z siedzibą dziekanatu.
Na poziomie piwnicy ulokowany zostanie bufet z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz.

Nowy gmach mieszczący laboratoria zbudowany zostanie na części obecnego parkingu. Między nim a budynkiem wydziału powstanie hol wejścia głównego. Na wewnętrznym dziedzińcu powstanie plac wejściowy do budynku nowego wydziału, pasaże oraz tereny wypoczynku dla studentów i wykładowców.

(nd)

Dzięki użyciu tradycyjnych materiałów nowe obiekty będą nawiązywać do lokalnej tradycji architektonicznej.

Autorami projektu są: Grzegorz Nawrot i Tomasz Wagner z Katedry Projektowania Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
student
student
12 lat temu

nie przenoście nam polibudy do zabrz….owa

zg
zg
12 lat temu

teraz to juz w ogole nie bedzie tam gdzie zaparkowac

niemarginalizacjiGliwic
niemarginalizacjiGliwic
12 lat temu

Jednym z najwiekszych atutow PS bylo zawsze skoncentrowanie kampusu w jednym miejscu w Gliwicach, tymczasem najpierw 2 wydzialy znalazly siedziby w Katowicach, a teraz kolejne 2 w Zabrzu. Gdzie do diabla sa wladze miasta zeby zaprotestowac, zaoferowac odpowiednie budynki w Gliwicach?

Były Student Polibudy
Były Student Polibudy
12 lat temu

A o rybniku i bytomiu to zapomniałeś ?:)

ja
ja
12 lat temu

jaka marginalizacja chłopie? czy ty widzisz co piszesz? po prostu POL ŚL chce się przeprowadzic bo szkoła która nie jest w kilku miastach przestaje byc atrakcyjna bo jeżeli zabrzanie będa mieli jeden lub dwa wydziały u siebie to pewnie je wybiora zamiast uczelni w katowicach bo będzie bliżej, a jeśli mieliby jeździc do gliwic to czasem wolą do katowic bo i tak trzeba dojechac

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu
Reply to  ja

Uczelnia wyższa to nie fabryka śrubek, nie musi liczyć na „popyt”. Ma porządnie kształcić.

studentka
studentka
12 lat temu

pleciecie bzdury bo ta uczelnia jest najlepsza uczelnia techniczną w kraju i co do tego nie ma wątpliwości i moim zdaniem dobrze że się rozrasta także na inne miasta bo w końcu jest śląska a nie gliwicka. Gliwicka jest GWSP

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu
Reply to  studentka

była

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

śląska uczelnia która opanowuje śląsk – brawo!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI