Prawie dwustu pracowników (140 produkcyjnych oraz 50 wspierających produkcję i nieprodukcyjnych) zamierza zachęcić gliwicki Opel do rozwiązania umowy pracę w ramach Programu Dobrowolnych Odejść dodatkowymi odprawami i finansowymi rekompensatami.
Dyrekcja proponuje, by procedura była następująca: na początku stycznia 2018 pracownicy zainteresowani dobrowolnym odejściem mają składać wnioski w dziale HR, natomiast po ich pozytywnym rozpatrzeniu przez pracodawcę podpisywane będzie porozumienie rozwiązujące umowę o pracę z końcem stycznia 2018. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie dana osoba pozostaje pracownikiem gliwickiego Opla na dotychczasowych zasadach.
Ile dostaną odchodzący?
Zgodnie z projektem regulaminu odprawę w ustawowej wysokości (czyli jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń w zależności od stażu pracy), dodatkową odprawę (od połowy miesięcznego wynagrodzenia przy 2 latach stażu pracy w Oplu aż do czternastu pensji gdy ten staż jest wyższy niż 20 lat) oraz rekompensatę za rozwiązanie umowy o pracę (będzie ona równa przysługującemu w normalnym trybie wypowiedzeniu). – Jak widać zachęty finansowe są szczególnie korzystne dla osoby z długim (kilkunastoletnim) stażem pracy w naszym zakładzie oraz wysokimi stawkami – napisano na stronie zakładowej Solidarności.
Okazuje się, że od lutego zlikwidowana zostanie trzecia zmiana w fabryce. Od 5 lutego 2018 roku produkcja samochodów będzie odbywała się w systemie dwuzmianowym.
To miło z ich strony że mogą dobrowolnie
Okazja życia
A jaki główny powód likwidacji 3 zmiany? Brak popytu na Opla?
Wygaszanie naszego zakładu przez złodziei francusko niemieckich
Jakie stosunki z Francją, takie podejście do polskich pracowników.
Dobrowolnie mogą tylko ci z umowami 'na stałe’. Reszcie po prostu nie będą przedłużać obecnych umów. Brawo 😀
Teraz mogą dobrowolnie to wcześniej do nich strzelali jak chcieli odejść czy jak?
Małecki za tępy jesteś z żeby to zrozumieć….
Cudowna strefa, cudowny opel. Po przejeciu mialo byc tak cudownie <3
Zanim zaczniecie głupio komentować to warto dodać że zwolnienia nie oznaczają likwidacji Opla itd. Z tego co pisali w mediach to produkcja silników ma być przeniesiona ze Słowacji do Gliwic. Po prostu widocznie był przerost zatrudnienia więc redukują
I powtarzasz bzdury za tymi mediami.W Gliwicach nie ma lini produkcji silników,Jak przeniosą to do Tych tam jest Fabryka silników i miejsce na to
I tak się robi w wuja Polaków na każdym kroku heh. I właśnie po to są te wszystkie umowy na czas określony. A pracownik nigdy nie będzie miał poczucia stabilizacji.
Wszyscy powinni odejść sami, i nikt nie powinien pójść na ich miejsce. Tym sposobem byłoby koniec opla.
„oraz rekompensatę za rozwiązanie umowy o pracę (będzie ona równa przysługującemu w normalnym trybie wypowiedzeniu” – więc w wysokości do 3 wypłat miesięcznych (podstawowych).
„staż jest wyższy niż 20 lat”- mam nadzieje że to garstka ludzi, nie liczę tych nadludzi co są za biurkami. Tak długo wytrzymać w jednej firmie to patologia.
Tubylcy zrozumcie, to nie firma państwowa, nie będzie trzymać balastu wiecznie.
Ludzie którzy pracują tam max 10lat będą mieli ulgę w życiu, zaczerpną świeżego powietrze gdzie indziej.
Lepiej napiszcie ilu biednym, pracowitym ludzia umow nie przedluzyliscie badz nie przedluzycie bez zadnej odprawy.
Niektorzy juz 2 raz sa zwolnieni bo wracali do zakladu po wczesniejszych obietnicach a wciskacie propagande.
Ludzie jak kiedys beda tam znow przyjmowac to sie grubo zastanowcie nad podjeciem pracy w tym zakladzie!!!