Proekologiczne przedstawienie edukacyjne w Parku Handlowym Arena!

Troska o środowisko naturalne zaczyna się od nas samych. Wystarczą drobne gesty czy zmiana codziennych przyzwyczajeń, aby pomóc naszej planecie. Kształtowanie proekologicznych postaw powinno dotyczyć już naszych najmłodszych. Park Handlowy Arena zaprasza na spektakl „Grzeczne dzieci segregują śmieci”!

W piątek 10 czerwca, o godz. 15.00 Park Handlowy Arena czeka na dzieci, które chcą dowiedzieć się wszystkiego o właściwej segregacji śmieci. Dlaczego to takie ważne? Wrzucanie odpadów do odpowiednich pojemników sprawia, że wiele surowców możemy odzyskać i ponownie je wykorzystać. W pełnym wrażeń przedstawieniu przybliżymy najmłodszych ideę wyboru odpowiednich pojemników – na szkło, plastik, metal, papier i opowiemy, czym są surowce wtórne, co można zrobić ze śmieciami, a także czy jest recykling – słowo, które powinno stanowić podstawę naszego ekologicznego życia.
Podczas spektaklu dzieci nie będą tylko biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami. Będą mieli wpływ na zachowania bohaterów oraz możliwość uczestniczenia w animacjach integracyjnych.
A po powrocie do domu – rozejrzymy się z dziećmi wokół i zastanówmy się, co możemy zrobić dla dobra środowiska? Może warto gotować tyle wody w czajniku, ile potrzebujemy? Gasić zbędne światła? Włączać pralkę i zmywarkę, kiedy będą pełne, czy przygotować pyszną sałatkę z napoczętych produktów, które znajdziemy w lodówce? Zmiana tych drobnych nawyków spowoduje wielkie zmiany wokół!
Zapraszamy! Wstęp wolny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI