spot_imgspot_img


Program 22. finału WOŚP w Gliwicach

Już 12 stycznia 2014 roku zapraszamy serdecznie wszystkich gliwiczan, i nie tylko, na gliwicką starówkę, gdzie w pełnym wachlarzu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

22 gliwicki finał to 220 wolontariuszy, którzy uzbrojeni w identyfikatory i skarbony ruszą w miasto, żeby zbierać środki finansowe na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów. Ale WOSP to nie tylko zbiórka pieniędzy, to też fenomenalna zabawa, tej na 100% nie zabraknie w naszym mieście.

Specjalnie na ten dzień zostaną zamknięte wybrane uliczki gliwickiej starówki na których zostaną zbudowane cztery specjalne sceny.

Każda z czterech scen na gliwickiej starówce będzie reprezentowała indywidualny klimat muzyczny:

Scena Rynek – startuje punktualnie od godziny 14.00. Mieszkańcy miasta do godziny 19.00 będą świadkami niesamowitych atrakcji (opis atrakcji tej sceny w załączniku). Po godzinie 19.00 na scenie wystąpi artysta, którego nazwisko zostawimy jeszcze w tajemnicy. Jego klimatyczna muzyka będzie towarzyszyła aż do godziny 20.00, kiedy to będziemy uczestnikami niezwykłego, wyjątkowego „Światełka do Nieba”. Bezpośrednio po „Światełku do Nieba” na Scenie Rynek pojawi się gwiazda wieczoru – zespół VAVAMUFFIN, który zakrzywiając warunki atmosferyczne wprowadzi ciepły klimat muzyki reggae i ragamuffin.

Patronat medialny infogliwice.plScena Reggae – plac Adama Mickiewicza – na tej scenie będziecie Państwo świadkami ciepłej i słonecznej muzyki rodem z Jamajki. Zaprezentują się na niej następujący artyści: Roots Rockets, Jahvigation oraz zespól Natural Mystic Akustycznie. Na tej scenie gramy od godziny 14.00 do 19.00. Całość muzycznie będzie dostrajał Dj Gandżej. Kolejność i godziny występów zostaną opublikowane na stronie www.wospgliwice.pl oraz na funpage facebook gliwickiego sztabu.

Scena Gliwicka – Skwer Bottrop – na tej scenie przedstawimy artystów związanych z naszym miastem. Pojawią się kolejno: Dżentelmenels – niesamowita wariacja muzyczna, miks reggae, hip-hopu przyprawiony bogatym instrumentarium. Kajetan Drozd Band – charyzmatyczny bluesman znany i nagradzany nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce. Na koniec na scenie pojawi się gliwicka formacja reggae Wiewiórka na Drzewie. Na tej scenie gramy od godziny 14.00 do 19.00. Dokładne godziny występów zostaną opublikowane na stronie www.wospgliwice.pl oraz na funpage facebook gliwickiego sztabu.

Scena Electro – Zameczek Piastowski – scena taneczna, ma za zadanie poruszyć publiczność do wspólnej zabawy w rytmie muzyki elektronicznej. Na scenie zaprezentują się jedni z najzdolniejszych praktyków tego nurtu muzycznego. Punktualnie o godzinie 14.00 na scenie pojawi się Marc Cane. Chwilę po 15.00 swoje umiejętności zaprezentuje Rekord. Godzina 16.00 – Ken –G. 17.00 – warszawski projekt 600sto900. Na sam koniec, o godzinie 18.00 fantastyczną zabawę zapewni Warszawsko – krakowska grupa Oliwia&Chino. Podczas występu Oliwia & Chino swoje umiejętności zaprezętuje VJ MALAGA z Podaj Kabel polsko czeskiej Grupy. Zaprezentuje ona wizualizacje na podstawie projektora w tle artystów. Jest to dodatkowa koncepcja sztuki pokazywana podczas takich imprez. W ramach atrakcji tej sceny będzie można również uczestniczyć w specjalnych warsztatach muzycznych.

Scena Seniora – Skwer Dessau – jako, że jednym z celów zbiórki jest pomoc medyczna dla seniorów, chcemy, żeby oni sami prezentowali swoją twórczość. Zaczniemy od młodych utalentowanych gliwiczan, którzy swoim muzycznym akcentem otworzą atrakcje tej sceny. Na pewno dużą atrakcją będzie występ grupy kabaretowo teatralnej Klubu Aktywnych Seniorów działającej przy Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych. Aktorzy z Klubu wystąpią przed widzami dwukrotnie w repertuarze specjalnie przygotowanym na tę okazję. Następną atrakcją będzie koncert kolęd zaśpiewany i zagrany przez Chór „Weterani” Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Dalej czeka nas Giełda Organizacji Seniorskich. O formach aktywnego spędzania wolnego czasu będziemy rozmawiali z przedstawicielami organizacji i postaramy się zachęcić do skorzystania z ich oferty. Na zakończenie postaramy się dodać wszystkim dużej dawki pozytywnej energii, i wspólnie wysłuchać koncertu naszej gwiazdy wieczoru, którą zaprezentujemy w najbliższych dniach na stronie www.wospgliwice.pl oraz funpage facebook gliwickiego sztabu.
Technologiczna nowość w Gliwicach. Na każdej scenie gliwickiego finału WOŚP będą zainstalowane kamery, dzięki którym na bieżąco, będzie można śledzić w internecie, co się dzieje na placach, na każdej scenie.

Po godzinie 19.00 szlakiem czterech scen tematycznych ruszy orszak, na czele którego będzie grała orkiestra. Do orszaku będziemy zapraszać publiczność spod scen tematycznych i wspólnie ruszymy na płytę gliwickiego Rynku na „Światełko do Nieba” i koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Vavamuffin.
Poza atrakcjami starówki serdecznie zapraszamy Państwa na Turniej na rzecz WOSP, który odbędzie się 6 stycznia na Hali Widowiskowej w Sośnicy przy ulicy Sikorskiego.

Na czterech scenach umiejscowionych na uliczkach starówki muzyka będzie rozbrzmiewała już od godzin wczesno popołudniowych aż do godziny 19.00. Wtedy chcemy zaprosić Państwa na płytę rynku, gdzie będzie się znajdowała SCENA GŁÓWNA.

Moc atrakcji na gliwickim Rynku

• 14.30 – Pokaz oraz warsztaty z Panterami czyli zespołem Mażoletek z Gliwickiego MDK. Warsztaty Zumby studia tańca i ruchu Copa Cabana.
• 16.00 – Warsztaty kuglarskie Siteswap Juggling House
• 16.30 – Wyświetlenie filmu „Doktor Kręciołek” uczącego dzieci pierwszej pomocy.
• 17.00 – Pokazy i warsztaty Klubu Sportowego Rywal, kickboxing oraz MMA
• 18.00 – Warsztaty Capoeira z Iande Capoiera
• 18.30 – Warsztaty kuglarskie Siteswap Juggling House

W czasie 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Gliwickim Rynku każdy znajdzie coś dla siebie! Masa atrakcji dla starszych i młodszych. Od godziny 14.00 zapraszamy rodziców ze swymi pociechami, będą zwierzątka z balonów, malowanie twarzy.
Serię warsztatów, pokazów i animacji rozpoczną dzielne Pantery – zespół Mażoletek z Gliwickiego MDK. Dziewczynki zademonstrują swoje umiejętności oraz podzielą się nimi ze wszystkimi dziećmi. Pozostając w tematyce tanecznej kolej na elektryzującą Zumbę, warsztaty dla dzieci i dorosłych, rozgrzeje nas studio tańca i ruchu Copa Cabana.

To dopiero początek! Kolejną przygotowaną dla Państwa atrakcją będą warsztaty prowadzone przez Siteswap Juggling House to bardzo profesjonalna organizacja amatorów, biegłych w nauce wszelakich sztuk kuglarskich. Grupa zaprezentuje żonglerkę piłkami, maczugami, kręcenie diabolo i poikami, innymi słowy każdy znajdzie coś dla siebie.

Na Rynku będzie można również doskonalić umiejętności ratowania życia. Podczas 22 finału WOŚP zbieramy fundusze na sprzęt ratujący życie, nie zapominajmy jednak o pierwszej pomocy przedmedycznej! Na rynku wraz z instruktorami PCK będziemy mogli nauczyć się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. O godzinie 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Doktorem Kręciołkiem, jest to bohater filmu animowanego uczącego dzieci pierwszej pomocy.
Od godziny 17.00 Klub Sportowy Rywal przygotował dla Was pokazy oraz warsztaty kickboxingu i MMA, myślę że zainteresowaliśmy już wszystkich miłośników sztuk wali i nie potrzeba większej zachęty. Kolejną atrakcją będą warsztaty sztuki walki wywodzącej się z brazylijskiej kultury, łączącej w sobie elementy tańca, akrobacji oraz nieprzewidzianych ataków. Wiecie już o czym mowa? Oczywiście o warsztatach Capoeira!

Będziecie mieli możliwość potrenowania zwinność, koordynacji ruchowej oraz siły mięśni
Od godziny 14.00 do 19.00 poza pokazami i warsztatami zapewniamy wiele innych ciekawych możliwości spędzenia tego czasu. Będziecie mogli zajrzeć na stanowiska rozstawione na gliwickim Rynku. Dopisali w tym roku mundurowi: AGAT – jednostka Wojsk Specjalnych, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz okołomundurowi Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Niewątpliwą atrakcją będzie również stoisko firmy PTH Technika Sp. z o.o. z Gliwic – ich działalność opiera się na zbieraniu, transporcie oraz przetwarzaniu odpadów elektrycznych i elektronicznych. Organizują ekologiczne projekty edukacyjne i warsztaty dla szkół. Dzięki tym akcjom już od najmłodszych lat dzieci poznają, czym jest ekologia, oraz jak należy dbać o środowisko. W czasie WOŚP PTH Technika Sp. z o.o. stworzy stanowisko ekologiczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży, przeprowadzi warsztaty dotyczące wiedzy na temat „Jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym” oraz zorganizuje dla dzieci konkursy ekologiczne z nagrodami. Mamy przecieki że będzie można coś porozkręcać!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI