Program antywirusowy, który nie obciąża komputera

Nowoczesne programy antywirusowe oferują funkcję zwaną skanowaniem w czasie rzeczywistym, która umożliwia skanowanie wszystkich plików na komputerze praktycznie non stop. Pozwala im to uchronić Cię przed pobieraniem wirusów na Twój komputer. Jednak to skanowanie w czasie rzeczywistym może zwiększyć użycie procesora i spowolnić komputer, ponieważ wymaga trochę mocy obliczeniowej. Jaki program antywirusowy robi to najmniej?

Czy mój program antywirusowy spowalnia mój komputer?

Oprogramowanie antywirusowe musi stale śledzić pliki na komputerze, aby chronić Cię przed wirusami. Złe oprogramowanie antywirusowe zajmuje całą pamięć i spowalnia komputer. Na szczęście nowe antywirusy mają coraz częściej bardzo mały, niezauważalny wpływ na wydajność. Jeśli szybkość jest Twoim jedynym zmartwieniem, to program antywirusowy w ofercie G DATA jest z pewnością najlepszym wyborem. Jest on bowiem jednym z najszybszych antywirusów na rynku i ma bardzo mały wpływ na wydajność komputera.

Czy jakiś program antywirusowy nie spowalnia twojego komputera?

Oprogramowanie antywirusowe jest uważane za jedno z niezbędnych programów komputerowych. Działa w codziennym życiu i przez całe życie bez spowalniania komputera lub Internetu. Co o tym decyduje? Przede wszystkim nowoczesność silnika antywirusowego, jakość samego programu oraz ilość funkcji, które oferuje. Warto więc sprawdzić, czy program jest odpowiednio zoptymalizowany, tak aby nie miał wpływu na prędkość przesyłu danych.

Czy antywirus pomoże komputerowi działać szybciej?

Tak. Wiele programów szpiegowskich, które wykradają dane z urządzenia działa w tle, jednocześnie spowalniając komputer. Namierzenie i usunięcie takich programów pozwoli przyśpieszyć urządzenie, ale nie tylko to jest ważne. Uszkodzone pliki rejestru, pliki cookies i masa innych zbędnych informacji, które przechowuje nasz system komputerowy, może powodować, że z czasem zaczyna on działać wolniej. Dlatego też regularne skanowanie komputera w poszukiwaniu plików-śmieci i ich usuwanie, usprawni jego działanie. Dobry antywirus powinien to oferować. Jako bonus, jeśli masz laptopa, może Cię zainteresować opcja do automatycznego zoptymalizowania żywotności baterii, dzięki czemu możesz z niej korzystać dłużej między ładowaniami.

Który program antywirusowy jest najlepszy dla systemu Windows 10 bez spowalniania komputera?

Na rynku dostępne są setki antywirusów, ale antivirus producenta G DATA jest uważany za jeden najpopularniejszych. Oprócz oferowania tylko podstawowej ochrony przed wirusami dodaje inne funkcje. Dzięki temu możesz ochronić nie tylko swoje pliki i urządzenie, ale zabezpieczyć też swoją działalność w sieci. A co więcej, posiada on 30-dniową wersję próbną, która pozwoli Ci się zapoznać ze wszystkimi jego możliwościami.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI