Redakcja, Or not to be, A-Front w Rock’a Clubie. Konkurs

Już 9. listopada w Rock’a Club, Rynek 18, wystąpią Redakcja, Or not to be, A-Front.

Początek koncertu o g. 18:30, bilety w cenie 15,00 zł w przedsprzedaży oraz 20,00 zł w dniu koncertu. U nas możecie wygrać trzy zaproszenia na koncert. Co trzeba zrobić? Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Redakcja to już kolejny występ zespołu w tym klubie. Tym razem muzycy zaprezentują premierowe utwory z albumu „Cyfrowe Średniowiecze”, który ma ukazać się jesienią tego roku. Na płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych).

Jak zapewniają muzycy nowy materiał jest „żwawy, energetyczny i urywa głośniki”
Nie zabraknie też piosenek z poprzedniej płyty („Horrroskop”, Jimmy Jazz Records) takich jak „Dziś umarłem na ulicy” czy „Tak jak kot”.
Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak „Au sza la la la” czy „Och, Ziuta”, pisał również teksty dla zespołu Dźem („Malowany ptak”, „Zapal świeczkę”) Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Horrroskop” (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów „Newsweeka”, „Teraz rocka” i wielu innych mediów. Piosenki z „Horrroskopu” można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR( „Tak jak kot” – piosenka dnia we wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni.
Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu.
www.myspace.com/redakcja

Or Not To Be powstało z palącej potrzeby wyładowania wściekłości i energii. W lutym 2011 dwóch Arków Bąków – jeden grający na gitarze w zespole ADWENT z Kędzierzyna-Koźla, drugi śpiewający i grający na basie w wodzisławskiej PROFANACJI – spotkało się na gruncie przypadkowej codzienności, a w trakcie szczerej rozmowy wyszło na jaw, że każdy odczuwa potrzebę zrobienia czegoś nowego, uwolnienia czegoś, co drażni gdzieś pod skórą, pod myślami i w sercu, co chciałoby wrzasnąć z pełną siłą. OR NOT TO BE to nie zabawa, libacja, gibanie się na boki z kuflem w górze i świętowanie kolejnego jubileuszu czy wygranego meczu – to hard core punk. Bawić to się można w ogrodzonych drutem kolczastym ogródkach za tuczniami McDonalda, takich z kolorowymi zjeżdżalniami, karuzelami i huśtawkami. Tutaj trzeba krzyczeć, myśleć, a może tylko się bać, zapalić lont i szybko uciekać.
Premierowa płyta (ZIMA REC 2012) zawiera jedenaście ostrych i bezkompromisowych hard/core punkowych opowieści słowno-muzycznych, które na pewno usłyszycie na koncercie!
www.on2b.pl

A-Front w 2012 świętuje swoje pięciolecie, ten jeszcze młody, ale już znany zespół wydał w zeszłym roku album „409”, który od razu przypadł do gustu słuchaczom. Liczne koncerty w całym kraju i za granica są dowodem, że ich muzyka, może prosta punkowa, ale skankowo skoczna, momentami niebezpiecznie reggae’owa podoba się coraz większej liczbie fanów.
www.a-front.com

Wygraj bilet na koncert!

Co trzeba zrobić? Najpierw kliknij „Lubię to!” na naszym profilu na Facebook’u! Później, do 7 listopada, godz. 9.00 wyślij na adres [email protected] (w tytule wpisz KONKURS ROCK’A) odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł miała pierwsza płyta Redakcji?

Koniecznie podaj swoje imię i nazwisko. Wygrają trzy pierwsze osoby, które przyślą poprawną odpowiedź. 7 listopada około godziny 14:00 zostaną wysłane wiadomości do zwycięzców. Prosimy o potwierdzenie otrzymania e-maila.

Regulamin:

1. Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
2. Redakcja infogliwice.pl nagrodzi nadawców trzech pierwszych poprawnych odpowiedzi
3. Decyzje redakcji są nieodwołalne.
4. Zwycięzca nie może odsprzedawać nagrody.
5. Redakcja odpowiada tylko na wybrane e-maile.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI