1 maja prezesem zarządu Śląskiej Sieci Metropolitalnej, spółki komunalnej miasta Gliwice została Ewa Weber.
Poprzednio przez ponad dwie dekady Ewa Weber związana była z zabrzańskim magistratem, gdzie realizowała zadania związane m.in. z współtworzeniem i realizacją strategii rozwoju miasta, strategii budowy społeczeństwa informacyjnego, standardów HR dla miejskich jednostek organizacyjnych. Była ekspertem przy tworzeniu strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego województwa śląskiego. Posiada również wieloletnie doświadczenie jako Sekretarz Miasta i Główny Księgowy Urzędu. W latach 2001-2019 przeprowadziła szereg projektów informatycznych, w tym budowę sieci szerokopasmowej dla wszystkich jednostek miejskich, projekty m.in. z zakresu e-administracji, e-kultury i e-środowiska.
Bezpośrednio nadzorowała i koordynowała wdrożenie zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania miastem. Była odpowiedzialna za opracowanie modeli biznesowych w celu usprawnienia funkcjonowania organizacji zarówno w obszarze finansowo-księgowym, jak i w zakresie obiegu dokumentów.
Opracowała i wdrożyła m.in. biznesowy model kompleksowego systemu obiegu dokumentów w Urzędzie Miejskim w Zabrzu oraz 118 jednostkach organizacyjnych miasta.
Ewa Weber jest doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie uzyskała stopień magistra ekonomii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz psychologii biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.
Śląska Sieć Metropolitalna jest pierwszym w Polsce samorządowym operatorem sieci teleinformatycznej. Spółka w całości należy do gliwickiego samorządu. Od powołania w 2009 r. działa na rzecz rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej i poszerzenia dostępu do szerokopasmowego internetu na obszarze metropolii śląskiej. W tym celu wykorzystujemy sieć śwatłowodową do połączeń z jednostkami samorządowymi. Rezerwacja pasma jest efektem współpracy jednostek samorządowych, które pod przewodnictwem Gliwic wygrały przetarg na koncesję częstotliwości w obszarze 24,2. Realizuje usługi dla sektora prywatnego. Oferuje rozwiązania z wielu obszarów nowoczesnych technologii, od dzierżawy elementów infrastruktury telekomunikacyjnej, przez rozwiązania IT, usługi serwerowe, telefonię IP, monitoring przemysłowy, po reklamę multimedialną i popularyzację umiejętności cyfrowych, doradztwo w zakresie innowacji, inwestorstwo zastępcze oraz outsourcing.