r e k l a m a

spot_imgspot_img

Spory z historią, Ferie w Muzeum i nie tylko

Muzeum w Gliwicach przygotowało kilka ciekawych propozycji. Po pierwsze: Spory z historią – w 1795 roku Polska straciła niepodległość i na 123 lata zniknęła z mapy Europy.

Na arenie europejskiej prym wiódł w tamtym czasie Napoleon I Bonaparte i to właśnie w nim Polacy upatrywali szansy na odzyskanie suwerenności. Jaki natomiast był stosunek Napoleona do Polaków i ich sprawy? Na to pytanie, podczas kolejnego spotkania z cyklu Spory z historią postara się poszukać odpowiedzi dr Dariusz Nawrot, historyk z Uniwersytetu Śląskiego. Spory z historią: Napoleon a Polacy już 9 lutego 2013 w Willi Caro o godz. 15.00.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Organizator: Muzeum w Gliwicach

Ferie w Muzeum: Zwierzęta epoki lodowcowej

10 lutego 2013, Zamek Piastowski, godz. 12.00
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat na warsztaty, podczas których będzie się można dowiedzieć jak wyglądały, co jadły i jakie zwyczaje miały mamuty, ile ważył nosorożec włochaty, czy niedźwiedzie jaskiniowe naprawdę mieszkały w jaskiniach, kim był neandertalczyk i czym się zajmował na co dzień. Zajęcia połączone są z częścią plastyczną, podczas której dzieci samodzielnie rysują mamuta, a następnie wyklejają go włóczką imitującą futro. Dla młodszych dzieci przewidziano kolorowanki. Zajęcia wzbogaci prezentacja multimedialna.
Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 32 335 44 03.
Organizator: Muzeum w Gliwicach

Gliwice na ich drodze: Emil i Georg Zillmannowie – architekci górnośląskich przemysłowców

10 lutego 2013, Willa Caro, godz. 16.00
W pierwszym ćwierćwieczu XX w. Emil i Georg Zillmannowie, należeli do ulubionych architektów górnośląskich przemysłowców. Zasłynęli jako twórcy unikatowych osiedli górniczych Giszowca i Nikiszowca, wybudowanych przez koncern Georg von Giesche’s Erben. Ich wkład w kształtowanie industrialnego krajobrazu Górnego Śląska był jednak znacznie większy. O architektach z Charlottneburga, ich postaciach i działalności podczas kolejnego wykładu z cyklu Gliwice na ich drodze w niedzielę, 10 lutego, opowie Joanna Tofilska z Muzeum Historii Katowic.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Organizator: Muzeum w Gliwicach

Ferie w Muzeum

10-24 lutego 2013, Muzeum w Gliwicach
Pomiędzy 10 a 24 lutego zapraszamy grupy szkolne, dzieci w wieku przedszkolnym i rodziców z dziećmi na bezpłatne zajęcia, podczas których poznać będzie można zwierzęta epoki lodowcowej, krótką historię kartki walentynkowej, dawne zabawy i zabawki naszych dziadków i pradziadków, wykonać tekturowego konika i dowiedzieć się, jak rycerze podbijali na turniejach serca dam oraz czym kiedyś straszono dzieci!
Zajęcia w tygodniu trwają od 45 do 60 min, a maksymalna liczba uczestników to 30 osób – uczestniczyć w nich mogą nie tylko grupy szkolne, ale również osoby indywidualne – rodzice z dziećmi.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 32 335 44 03.
Organizator: Muzeum w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI