Sprawdź jakie są alternatywy dla listu motywacyjnego

Poza CV to właśnie list motywacyjny jest jednym z najważniejszych dokumentów wysyłanych przyszłemu pracodawcy. Pełni on rolę swoistej prezentacji, która pozwala ocenić osobom rekrutującym czy dany kandydat ma odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz doświadczenie do wykonywania powierzonych zadań. Pojawia się również alternatywy, które pozwalają wyróżnić się z tłumu, dlatego pojawia się pytanie, czym zastąpić list motywacyjny?

Portfolio

W niektórych zawodach od setek dyplomów i zdanych kursów ważniejszy okazuje się talent. Praca grafika, twórcy stron internetowych czy architekta bardzo mocno związana jest przecież z ich wyczuciem stylu, estetyką czy znajomością aktualnych trendów.

Portfolio to nic innego jak swoista „teczka” zawierająca projekty, prace czy szkice, które kandydat wykonał w ciągu swojej kariery. To doskonały sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności. Pracodawca może naocznie przekonać się, czy dana osoba zna się tym, co robi. Dawniej królowały „papierowe” portfolia, w postaci wydruków, fotoksiążek lub folderów. Obecnie coraz częściej zastępowane są one wersjami cyfrowymi – stronami www, płytami z prezentacjami multimedialnymi lub animacjami. 

Wideoprezentacja

Innym sposobem ciekawej prezentacji swojej osoby przed przyszłym pracodawcą będzie nagranie wideoprezentacji. Będzie to szczególnie ciekawa alternatywa dla kandydatów starających się o posady, gdzie wymagana jest nienaganna prezencja czy perfekcyjne posługiwanie się językiem polskim lub obcym.

Na nagraniu rekrutujący mogą bezpośrednio zobaczyć kandydata, wczuć się w jego charakter i zobaczyć na żywo sposób wypowiadania się, formułowania zdań czy też zachwycić nienaganną wymową. Bardzo ważne jest to, aby wideoprezentacja tworzona była pod dane stanowisko i skonstruowana tak, aby zaprezentować możliwie najbardziej szczegółowo atuty kandydata. To z pewnością coś, co wyróżni nas w czasie procesu rekrutacji. Nagranie może okazać się bardziej oryginalną formą prezentacji i da pracodawcy więcej informacji o naszej osobie niż najlepiej napisany list motywacyjny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI