r e k l a m a


Sprawdź, jakie samochody kradną w Gliwicach najczęściej

Masz volkswagena, fiata lub audi? Uważaj!

Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie te samochody stają się najczęściej łupem złodziei. W ubiegłym roku skradziono blisko 300 pojazdów.

W 2004 roku w naszym rejonie skradziono 1077 samochodów, w 2005 – 662, 2006 – 455, 2007 – 351, 2008 – 313, 2009 – 252, a w 2010 – 296. Jak mówią statystyki, najwięcej pojazdów ginie z parkingów i dróg dojazdowych do dużych osiedli.

W kilkunastu przypadkach auto zniknęło zaraz po tym, jak skradziono do niego kluczyki.

W tej liczbie są też zgłoszenia kradzieży, do których nigdy nie doszło. Kilka takich przypadków wykryli w ubiegłym roku gliwiccy policjanci.

Policja radzi, aby przede wszystkim montować urządzenia zabezpieczające samochód np. współpracujący z immobilizerem autoalarm.

Autoalarm warto montować w miejscu nietypowym. Praktyka pokazuje, że blokada skrzyni biegów może bardzo wydłużyć czas kradzieży pojazdu, a w wielu sytuacjach całkowicie jej zapobiec. Dobrze jest też osobno nosić kluczyki od stacyjki i sterującego alarmem pilota.

Sprawdzają się także ukryte w nietypowych miejscach wyłączniki, odcinające zasilanie do ważnych podzespołów typu zapłon czy pompa paliwa.

Kradzione samochody można podzielić na „ligi”. Pierwsza to volkswageny (passat, touran, golf), trzecia – wszelkie modele skód, fiatów, audi i seatów. Drugiej brak, ponieważ między ligami pierwszą i trzecią istnieje duża przepaść ilościowa.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
13 lat temu

Co to znaczy „znikło” ?

polak
polak
13 lat temu

znikło i zniknęło obie formy są poprawne 🙂

pysia24
pysia24
13 lat temu

2z 28 na 29 kwietnia ukradziono mojemu tacie samochód marki nissan terrano z pod bloków w Poniszowicach(gmina Rudziniec)jak by ktoś coś wiedział prosze o kontakt z policją.Pozdrawiam

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI