Od ostatnich wyborów parlamentarnych minęło ponad pół roku.
To dobry czas, aby podsumować działalność posłów, którzy reprezentują nasz okręg w Sejmie. Przypomnijmy, że w 2011 roku wybraliśmy 6 osób z PO, 2 z PiS oraz 1 z Ruchu Palikota. Jeden z posłów często korzysta z sejmowej mównicy, inni w ogóle nie zabierają głosu, ale piszą sporo interpelacji.
Jan Kaźmierczak (PO): 0 wystąpień, 3 interpelacje. Udział w głosowaniach: 99.43% to jest 526 z 529 gł. Należy do 3 komisji: Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii – zastępca przewodniczącego i Komisja Zdrowia. Należy do kilku zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości, którego jest przewodniczącym, Parlamentarny Zespół ds. Unii Metropolii, Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów, Parlamentarny Zespół Profesorów, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt.
Andrzej Gałażewski (PO): 3 wystąpienia, 1 interpelacja, 1 zapytanie. Udział w głosowaniach: 90.17% to jest 477 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Spraw Zagranicznych oraz Komisja do Spraw Unii Europejskiej, w której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Należy do jednego zespołu parlamentarnego: Polska Sekcja Stowarzyszenia AWEPA.
Marek Stolarski (RP): 5 wystąpień, 33 interpelacje, 2 zapytania, 3 oświadczenia. Udział w głosowaniach: 95.65% to jest 506 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Działa także w podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych i ustawy o sporcie. Należy do 2 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. Analizy Skutków Podpisania Porozumienia ACTA oraz Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego (wiceprzewodniczący).
Borys Budka (PO): 5 wystąpień, 1 interpelacja, 2 zapytania. Udział w głosowaniach: 97.73% to jest 517 z 529 gł. Należy do 3 komisji: Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisja Ustawodawcza, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, a także Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks cywilny oraz Podkomisja stała do spraw Trybunału Konstytucyjnego. Należy do 3 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości (członek prezydium), Parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku, Parlamentarny Zespół Sportowy.
Piotr Pyzik (PiS): brak wystąpień, 10 interpelacji, 2 zapytania. Udział w głosowaniach: 95.46% to jest 505 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Komisja Spraw Zagranicznych. Należy do 6 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, Parlamentarny Zespół Sportowy, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego.
Jerzy Polaczek (PiS): 12 wystąpień, 11 interpelacji, 3 zapytania. Udział w głosowaniach: 97.16% to jest 514 z 529 gł. Należy do 2 komisji i 1 podkomisji: Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych (zastępca przewodniczącego), Komisja Infrastruktury, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Należy do 5 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego.
Jacek Brzezinka (PO): 1 wystąpienie, 4 interpelacje. Udział w głosowaniach: 99.62% to jest 527 z 529 gł. Należy do 2 komisji i 2 podkomisji: Komisja Finansów Publicznych, Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu.
Tomasz Głogowski (PO): 1 wystąpienie, 8 interpelacji, 4 zapytania. Udział w głosowaniach: 98.49% to jest 521 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich (zastępca przewodniczącego), Komisja do Spraw Unii Europejskiej.
Krystyna Szumilas (minister edukacji narodowej, PO): brak wystąpień, brak interpelacji, brak zapytań. Udział w głosowaniach: 99.24% to jest 525 z 529 gł. Nie należy do żadnych komisji, podkomisji i zespołów parlamentarnych.
Dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej Sejmu RP.
Stolarski mnie zaskoczył. Brakiem aktywności Galazewskiego nie jestem zdziwiony po jego ostatnim wystepie w ITV.
Ci to mają życie…. ci miesiąc 20 tys za nic. Tak to mozna zyc i o emeryture sie nie martwic
Galazewski i szumilas to porazki tego okregu
Minister edukacji a tu żadnych wystąpień, komisji, interpelacji. Przynajmniej obecność bardzo dobra ^_^
Co dla gliwic zrobil taki głogowski lub pyzik?
z tego co wiem to tylko Kaźmierczak coś robi dla miasta
A co robi konkretnego? BO jakoś nie widać go ani nic o nim nie słychac…więc ja jako mieszkaniec tego miasta chętnie dowiem się co konkretnego zrobił, robi i zamierza zrobic…myśle że inni tez chętnie się dowiedza…
Pamiętajmy o tym, że oni nie reprezentują tylko Gliwiczan a cały Naród!
sejm już dawno powinni zamknać, żadnego z nich nie widziałam w tv pomimo iż głownie oglądam publicystyke i wiadomości
Pani minister jest ministrem i robić nie musi
to niesamowite że wystarczą pieniądze i znajomości by działać aż w sejmie i rządzić (w pewnym stopniu) naszym krajem… Aż się odechciewa żyć, kiedy widzi się złodzieja, alkoholika i przemytnika w sejmie…