r e k l a m a

spot_imgspot_img

Stadion czeka na parking. Parking na działkowców

Mecze Piasta Gliwice rozgrywane na nowym stadionie ściągają na trybuny prawie komplet widzów.

Atmosfera jest fantastyczna, piłkarze dają z siebie wszystko. Do szczęścia brakuje tylko jednego – dużego parkingu. Zgodnie z założonym harmonogramem jego realizację zaplanowano jako II etap inwestycji.

Na razie jednak, w miejscu, w którym ma powstać znajdują się ogródki działkowe. Prace będą mogły się rozpocząć dopiero po przejęciu terenu od działkowców. Jak się dowiedzieliśmy, nie nastąpi to wcześniej niż za rok.Miasto jest bowiem związane umowami z dzierżawcami ogródków. Obowiązują one do 31 października 2012 r.

Nowy, główny parking ma dysponować 165 miejscami dla samochodów osobowych. Pozwolenie na budowę ważne jest do października 2014 roku.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami w projekcie zagospodarowania terenu, na terenie otaczającym )stadion przewidziano następującą liczbę miejsc postojowych: (część z nich już funkcjonuje).
– VIP-y (samochody osobowe)- 75 miejsc
– osoby niepełnosprawne (sam. osobowe) 10 miejsc
– pojazdy techniczne (wozy transmisyjne) 2 miejsca
– policja i służby ratunkowe (sam. osobowe) 16 miejsc
– autobusy 9 miejsc
– rowery 100 miejsc
– samochody osobowe 210 miejsc

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
12 lat temu

ważne że stadion stoi i jest otwarty 🙂 z parkowaniem da się rade

+
+
12 lat temu

Parking przy stadionie z imprezą raz na tydzien jest zdecydowanie bardziej potrzebny niż w centrum miasta np, kolo dworca.( Że o wykarczowaniu kilkudziesięciu ogródków nie wspomnę)

+
+
12 lat temu

Co sie bedzie na nim działo poza czasem imprez na stadionie?
Imprezy na parkingu z pewnością urozmaicą życie mieszkańcom dzielnicy

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

No to mieszkańcom tak spokojnej dotychczas dzielnicy ubędzie terenu zielonego (działki) i przybędzie asfaltu i spalin. No, a poza czasem imprez na stadionie posłuchają sobie wyczynów „tuningowców” w 20 letnich beemkach i golfach.

piotrekpiast
piotrekpiast
12 lat temu

Parking w tym miejscu się przyda ,dwa razy w tygodniu jest targ a raz w roku Wszystkich Świętych .mieszkańcy okolicy o tym wiedzą (jak wyglądają okoliczne uliczki w dni targowe)Wiem co mówię bo mieszkam tam od 28 lat

ktoś
ktoś
11 lat temu

do-mieszkaniec pisze:
jeden burak tam mieszka i nie widzi problemu parkowania w dni targowe ,dni meczy Piasta i odwiedzających cmentarz.Jesteś burakiem który powinien mieć zakaz poruszania się po Gliwicach bo tam też ludzie mieszkają i przez takich buraków nie mają spokoju.Mam nadzieję że na referendum pojedziesz na rowerze aby nikomu z porządnych Gliwiczan nie zakłucić niedzielnego odpoczynku od takich jak wy samoluby.Bez odbioru buraku

cliper
cliper
11 lat temu

podczas ostatniego meczu kiedy parkowałem auto na podlesiu dostałem informacje od straży miejskiej o nakazie parkowania po jednej stronie-i jest ok-porządek musi być ale widziałem ze nie kazdy o tym wiedział i blokady na kółeczkach auteczek wylądowały…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI