r e k l a m a


Trener odchodzi z Piasta Gliwice

Ponad cztery lata wspólnej pasji i wspólnej pracy. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i gra w Lidze Mistrzów. W Gliwicach zakończył się pewien etap. Z klubu odchodzi trener Orladno Duarte.

„Jesienią 2019 roku, w przeżywającym wówczas sportowy kryzys Piaście Gliwice, pojawił się on – jeden z najlepszych, futsalowych szkoleniowców świata, Orlando Duarte. I chociaż było wtedy u nas biednie, a klub nie miał na koncie niemalże żadnych sukcesów, nasz Generał uwierzył w ten projekt, uwierzył w ludzi, którzy go współtworzyli i… maszyna ruszyła” – napisano na stronie futsalistów.

„Od tamtej pory, ciągle rozwijający się na wielu płaszczyznach klub urósł do miana jednego z najlepszych w Polsce i marki rozpoznawalnej w całej Europie. Trener Orlando Duarte poprowadził nas do czterech medali Futsal Ekstraklasy, w tym do pamiętnego Mistrzostwa Polski z sezonu 2021/22. Poza tym mogliśmy brać udział w dwóch finałach Pucharu Polski, w tym jednym zwycięskim dla nas przed paroma tygodniami, a także przeżyć fantastyczną przygodę w Lidze Mistrzów, gdzie zatrzymaliśmy się dopiero w fazie Elite Round, ulegając jedynie późniejszym tryumfatorom – Palmie Futsal” – informuje klub.

Zarząd Klubu oraz Orlando Duarte postanowili rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI