r e k l a m a


Uczniowie tym razem zdobywają szczyt w Azji

W poniedziałek 4 lutego rusza IV edycja projektu Szkolna Ekspedycja.

Uczniowie szkoły w Pilchowicach powracają do Azji, ale tym razem celem ich wyprawy będzie wyspa Cejlon leżąca na Oceanie Indyjskim. Cel wyprawy zdobyć Sri Pada (Wzgórze Aadama), czwartą co do wysokości góra na Sri Lance ok. 2243 m.n.p.m. Dokładnie 29 stycznia 2012 roku wyruszyła pierwsza Szkolna Ekspedycja. Uczniowie pilchowickiego gimnazjum postanowili zasmakować turystyki backpakingowej (plecakowej) i wybrali się do Afryki na ferie zimowe. Cały wyjazd obfitował w przygody i dużą ilość problemów, z którymi członkowie ekspedycji musieli się zmierzyć – strajk na lotnisku, odwołany lot, brak miejsc w hotelu, problemy zdrowotne itd.

Dzięki temu z dnia na dzień młodzi podróżnicy byli bardziej zaradni i zintegrowani. Cel postawiony przez uczniów – dotrzeć do największej Pustyni Świata – Sahary i spędzić na niej noc – Osiągnięty.

– Po roku od tego wydarzenia jesteśmy już po trzech Szkolnych Ekspedycjach, byliśmy na trzech kontynentach, a dziś wyruszamy na kolejną, tym razem na wyspę Cejlon – mówi Adam Ziaja, nauczyciel geografii i opiekun wyprawy.

Portal infogliwice.pl jest patronem medialnym Szkolnej Ekspedycji.

Zobacz zdjęcia z odprawy przed ekspedycją

[nggallery id=108]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI