r e k l a m a


W tych miejscach najczęściej kierowcy parkują na zakazie

Najwięcej nieprawidłowości związanych z parkowaniem pojazdów w Gliwicach odbywa się w rejonie Śródmieścia oraz Politechniki.

Ilość interwencji podjętych w ubiegłym roku przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gliwicach związanych z parkowaniem pojazdów za znakiem zakazu zatrzymywania się:

Plac Marszałka Piłsudskiego – 1456
Zwycięstwa – 1111
Wieczorka – 678
Bolesława Krzywoustego – 563
Wybrzeże Wojska Polskiego – 507
Akademicka – 419
Wybrzeże Armii Krajowej – 416
Wyszyńskiego – 348
Kaszubska – 327
Średnia – 247
Zawiszy Czarnego – 228
Rynek – 203
Plebańska – 160
Kaczyniec – 157

W związku z popełnionym wykroczeniem strażnik miejski może zastosować środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, może ukarać sprawcę wykroczenia mandatem karnym lub w przypadku odmowy przyjęcia mandatu skierować sprawę do sądu.

Bardzo często kierowcy zastanawiają się kiedy i w jakich okoliczność można odholować pojazd parkujący na drodze?

Przepis ten reguluje Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. (Dz.U.2012.1137 j.t.)
Art. 130a. 1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;
2) nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie, jeżeli pojazd ten jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
3) przekroczenia wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego, chyba że istnieje możliwość skierowania pojazdu na pobliską drogę, na której dopuszczalny jest ruch takiego pojazdu;
4) pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz osób wymienionych w art. 8 ust. 2;
5) pozostawienia pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Dyspozycję usunięcia pojazdu może wydać policjant, strażnik miejski, osoba dowodząca akcją ratowniczą. Pamiętajmy, że koszt holowania pojazdu wynosi 350 złotych oraz otrzymany mandat karny, którego wysokość jest uzależniona od popełnionego wykroczenia np. parkując na ul. Zwycięstwa można otrzymać mandat karny w wysokości 100 złotych + koszty holowania.

Należy mieć świadomość, że parkowanie w miejscach zabronionych może być dużym obciążeniem dla naszego budżetu domowego w szczególności, gdy mamy świadomość, jakie mogą być tego konsekwencje.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kaśka
kaśka
10 lat temu

Karne K**asy na szybę i po sprawie. Działają lepiej niż mandaty

spr
spr
10 lat temu

ZAWISZY CZARNEGO !!! Bo jakis DEBIL postawił zakaz i gdzie niby mieszkańcy mają parkować?!?!?! 16 klatek + oficyny + sąd i biblioteka…. i gdzie mam ku**a zaparkować? zamiast zrobić ją jednokierunkową i umożliwić parkowanie z dwóch stron to nie ! lepiej mandaty walić. BANDA DEBILI !!!

ANTY SM
ANTY SM
10 lat temu

NIE MA JAK KOLEJNY „BADZIEW” ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ PEWNIE TEN TRZECI „PAŹDZIERZ” TEŻ MA, TO JUŻ SAMO ZA SIEBIE MÓWI JAKI SUPER DRIVER SIEDZI ZA KÓŁKIEM :))))))))))))

cliper
cliper
10 lat temu

brak regulacji kwestii opłat za parkowanie w miescie nigdy nie rozwiąże tej sprawy!a S M jeżdzi tam gdzie najłatwiej kogoś udu…!ostatnio byłem zmuszony załatwic sprawe na Gruszczyńkiego,jezdziłem jak ciu…aż wreście szczęście się usmiechneło-znalazłem miejsce za pomnikiem-szczęście nie trwało długo bo jak wróciłem papier był już za szybą!a proszę przejechac przez Ziemowita lub Dolnych Wałów!tam jest samowola,imbecylizm!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI