Wystawy w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zachęca do oglądania wystaw prezentowanych w swoich filiach na terenie całego miasta.

W Filii nr 1 przy Placu Inwalidów Wojennych 3 trwa wystawa prac uczestników IX Międzynarodowego Konkursu Graficznego na Ekslibris „Gliwice 2012”. 603 grafiki wykonane przez 318 artystów z 43 krajów będą udostępniane do końca roku. W Galerii „9”, działającej przy Filii nr 9 (ul. Czwartaków 18), od 5 listopada do 31 grudnia będzie można oglądać ekspozycję fotograficzną zatytułowaną „Miasto nocą”. Zdjęcia, które składają się na wystawę, to efekt warsztatów fotograficznych w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Natomiast w Galerii „Perkoz” (Filia nr 5 przy ul. Perkoza 12) będą udostępniane akwarele Mariana Bietkowskiego. Wystawa „OdNowa” zostanie otwarta 9 listopada o godz. 17.00. W czasie jej trwania (do 8 grudnia) odbędą się dwa spotkania z autorem pod hasłem „Znacie – to posłuchajcie”. Zaplanowano je na 26 listopada i 3 grudnia. Tematem pierwszego będą „Barwy”, a drugiego – „Zasady kompozycji”. – Chciałbym zaproponować zwiedzanie zaklętych rewirów barwy i koloru. Dyskusja zaproponowana przeze mnie, w myśl poety Aleksandra Fredry: „Znacie – to posłuchajcie” wskazuje, że choć wszyscy się na tym znamy, to może coś warto jeszcze dodać. Na przykład dlaczego mucha „nie lubi” koloru niebieskiego a „Cyklopi”, czyli jednoocy, nie mieli szans przeżycia, albo czemu w pełnym świetle dziennym łatwiej dostrzegamy kwiaty czerwonych maków, a wieczorem – bławatków? – zachęca artysta. Początek obydwu spotkań – godz. 17.00. Wstęp wolny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI