r e k l a m a


Z kretesem przegrał wybory, teraz może zostać marszałkiem województwa

Mirosław Sekuła przegrał wybory na prezydenta Zabrza, a teraz być może zostanie marszałkiem województwa śląskiego.

W wyborach samorządowych w 2010 roku jako kandydat PO otrzymał zaledwie nieco ponad 13% głosów, podczas gdy bezpartyjna Małgorzata Mańka-Szulik aż 75,67%. Sekuła jednak nie został na politycznym aucie. Został wiceministrem finansów. Teraz okazuje się, że były szef Najwyższej Izby Kontroli jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego marszałka województwa śląskiego.

Ma objąć tę funkcję po Adamie Matusiewiczu, który podał się do dymisji po problemach z Kolejami Śląskimi. Mirosław Sekuła dostał rekomendację od zarządu śląskiej PO. Decyzja podjęta została jednogłośnie. Czy zostanie on marszałkiem województwa okaże się wkrótce.

Wcześniej funkcję marszałka sprawowali: Jan Olbrycht (AWS), Michał Czarski (SLD), Janusz Moszyński (SIO), Bogusław Śmigielski (PO) oraz Adam Matusiewicz (PO).

(fot. Ministerstwo Finansów)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
11 lat temu

No przeciez jak sie nie nadaje na prezydenta Zabrza to jaki cudem ma byc dobrym marszalkiem ślaska?! Ludzie nie chca go nawet w Zabrzu ale on musi sie wszedzie pchac. Troche godnosci Panie Mirosławie, godności!

@
@
11 lat temu

Godność? W Platformie nie znają takiego słowa

partia rączka rączkę
partia rączka rączkę
11 lat temu

platforma od lat stawia na ludzi miernych i biernych ale wiernych przykład – wyrzucenie założyciela PO na śląsku Frankiewicza a dopuszczenie do rządzenia na śląsku niejakiego Tomczykiewicza, a teraz przykład kolejny to Sekuła, służył w komisji hazardowej, mieszkańcy się na niego wypieli, ale nie Tusk.

Łabędy
Łabędy
11 lat temu

Platforma to grupa wzajemnej adoracji, tam gdzie zostaną odrzuceni to i tak wchodzą w inne miejsca, ale ludzie to widzą, w następnych wyborach zostaną rozliczeni, tylko pozostanie pytanie, na kogo innego głosować. W Gliwicach tez platforma zostanie rozliczona, ta z Rady Miasta, za próby niszczenia go, na szczęście polityka miasta jest tak poukładana że nie potrafią za bardzo coś spierdzielić, ale PO w Gliwicach zostanie wyautowana, mamy tu na kogo głosować.

entuzjasta
entuzjasta
11 lat temu
Reply to  Łabędy

he he,a na kogo głosować???????

cliper
cliper
11 lat temu

i znów partyjny wyjadacz na stołek!niech szlak trafi te polityke i tych rządzących

Ernest
Ernest
11 lat temu

Do rządzenia Śląskiem dać SWOJEGO, a nie KROJCOKA, co słania się warszawce! Potem mamy kpiny na cały kraj, bo nieudacznicy bez krwi śląskiej nie mogą kolei na nogi postawić do porządku!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI