spot_imgspot_img


Zabójstwo 16-latka. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 16-letniego Dawida z Łabęd.

12 lutego 2014 roku Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód w Gliwicach skierowała do gliwickiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Markowi O. i Patrykowi S. o to, że w dniu 17 lipca 2013 roku, działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą nieletnią, poprzez zadawanie uderzeń po całym ciele, wzięli udział w pobiciu szesnastoletniego Dawida Ł., którego następstwem była śmierć pokrzywdzonego, tj. o przestępstwo z art. 158 § 3 k.k.

Do opisanego zdarzenia doszło na terenie gliwickiej dzielnicy Łabędy. Przebywający w towarzystwie znajomych Dawid Ł. został zaatakowany przez skonfliktowanych z nim Marka O., Patryka S. i Adama C. Sprawcy bili go rękami i kopali. W pewnym momencie pokrzywdzony upadł na podłoże i stracił przytomność. Pomimo reanimacji podjętej przez przybyły na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego zmarł.

Ze wstępnej opinii sądowo-lekarskiej wynikało, że zgon małoletniego był związany z pęknięciem tętniaka. W dalszym toku śledztwa uzyskano opinię sądowo-lekarską opartą na pogłębionych badaniach materiału pobranego ze zwłok, z której wynikało, iż przyczyną zgonu Dawida Ł. stał się rozległy krwotok podpajęczynówkowy, do którego doszło na skutek tępego urazu godzącego w okolicę pogranicza mózgoczaszki i szyi.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Patryk S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Marek O. nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawę nieletniego współsprawcy – Adama C., przekazano do rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Gliwicach Wydział Rodzinny i Nieletnich.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jojo
jojo
9 lat temu

10 lat za takie coś? przecież to niepoważne, przynajmniej dożywocie

mirek
mirek
9 lat temu

Zgadzam się z jojo -tylko dożywocie. Bili chłopaka bez pojęcia, każdy cios był śmiertelny.Chłopak był chory i gdyby go nie bili nic by mu nie popękało. Banda zwyrodnialców chodowanych na witaminach i sterydach.

dk'
dk'
9 lat temu

po prostu brali przykład od swoich starszych „kolegów z Zabrza”,napaść na staruszka w 5 i mu w kryke kopnąć.Lub w kilkunastu na jednego.Tak to jest jak „stary” pod sklepem stoi a synek z kolegami szuka kogo by tu jeszcze zlać powód jak zawsze ten sam :”kto nie za Kurnikiem bądź „bo ten h….j mi laske poderwał”

Telmi
Telmi
9 lat temu

Dlatego Bede Glosowac na Jana Korwin Mikke on zrobi porzadek z takimi.

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu

Tylko dożywocie albo kara śmierci wyeliminuje tych bandziorów ze społeczeństwa.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI