r e k l a m a


Zarząd Dróg Miejskich planuje przeprowadzkę

spot_img
r e k l a m a

Czy właśnie tak będzie wyglądała nowa siedziba Zarządu Dróg Miejskich?

Na razie wiadomo, że firma zamierza przenieść się do budynku przy ul. Płowieckiej 31. Ten nieużytkowany od pewnego czasu obiekt przejdzie gruntowną przebudowę i modernizację. ZDM zlecił już wykonanie projektu budowlano-wykonawczego. Do przetargu ogłoszonego w grudniu ubiegłego roku zgłosiło się 14 firm.

Wygrało Biuro Projektów Inżynierskich z Poznania.

Nowy budynek przy ul. Płowieckiej 31 ma 3 kondygnacje i ponad 1500 m kw. powierzchni użytkowej.

Obecnie nie jest wykorzystywany za wyjątkiem części parteru i piwnic.

ZDM, który teraz mieści się w jednym ze skrzydeł budynku przy ul. Bolesława Śmiałego, przeniesie się do obiektu, w którym warunki pracy oraz obsługa petentów zdecydowanie się poprawią.

Koncepcję zakłada, że przebudowa zostanie dokonana w ramach istniejącej kubatury z równoczesną dobudową segmentu mieszczącego klatkę schodową i dźwig.

W nowym obiekcie, na ostatniej kondygnacji, przygotowane zostaną pomieszczenia dla działającego przez całą dobę Centrum Sterowania Ruchem. Centrum prowadzić będzie m.in. ciągłą analizę i obserwację pracy systemu jak i bieżącej sytuacji na ciągach komunikacyjnych. Możliwa będzie natychmiastowa reakcja na wydarzenia drogowe takie jak wypadki, awarie i inne zdarzenia drogowe stwarzające utrudniania w ruchu.

Inwestycja oprócz przebudowy i rozbudowy budynku zasadniczego, obejmie także budowę dwóch zjazdów i modernizację trzeciego, a także przebudowę części ulicy Płowieckiej. Powstanie również parking na 40-50 miejsc, a cały teren będzie oświetlony i monitorowany.

Wstępna koncepcja nowego obiektu ma powstać w ciągu 1 miesiąca, natomiast na przygotowanie projektu firma z Poznania będzie miała 5 miesięcy.

.

Nina Drzewiecka

(wizualizacje silesiaarchitects.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majki
Majki
13 lat temu

No to pewnie, nie długo wezmą się za remont nawierzchni ul. Płowieckiej 😉

Zdzichurajda
Zdzichurajda
13 lat temu

Hm, co będzie najpier remont nawierzchni Płowieckiej, a potem rozjechanie jej w trakcie budowy, czy najpierw budowa i przebudowa zjazdów… a wówczas remont pod koniec dekady!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI