ZDM przenosi się do nowej siedziby

Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nieużytkowany od dłuższego czasu obiekt przy ul. Płowieckiej i już dziś przenosi się do nowej siedziby.

Nowy budynek ma 3 kondygnacje i ponad 1500 m kw. powierzchni użytkowej. ZDM do tej pory mieścił się w jednym ze skrzydeł budynku przy ul. Bolesława Śmiałego – tuż obok Centrum Ratownictwa Gliwice. W nowym obiekcie warunki pracy oraz obsługa klientów zdecydowanie się poprawią. Na ostatniej kondygnacji budynku, przygotowane zostały pomieszczenia dla działającego przez całą dobę Centrum Sterowania Ruchem. Centrum prowadzić będzie m.in. ciągłą analizę i obserwację pracy systemu jak i bieżącej sytuacji na ciągach komunikacyjnych.

Możliwa będzie natychmiastowa reakcja na wydarzenia drogowe takie jak wypadki, awarie i inne zdarzenia drogowe stwarzające utrudniania w ruchu.

CSR potrzebne jest do zarządzania nowoczesną sygnalizacją świetlną w Gliwicach. Już wkrótce wszystko powinno działać jak należy.

Od 14 stycznia 2013 r. siedziba Zarządu Dróg Miejskich znajdować się będzie przy ul. Płowieckiej 31 w Gliwicach. Zmianie ulegną także numery telefonów: (32) 300 86 00, (32) 300 86 01, (32) 300 86 02.

Aby jeszcze bardziej ułatwić życie mieszkańcom, ZDM przygotowuje nowe – łatwiejsze do wypełniania – formularze, a także nową stronę internetową.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Bardzo dobrze gdy poprawiają się warunki lokalowe i stanowiskowe dla pracujących. Gratuluję. Chciałbym przy okazji zapytać jak długo jeszcze w Łabędach przy ulicy Kosmonautów będą wisiały znaki ograniczenia prędkości do 30km/h i A11(nierówna droga), które wiszą w obu kierunkach tej ulicy od zakończonego w 2010 i 2011 roku remontu? Mam wiedzę o innych niepotrzebnie wiszących również przy innych ulicach miasta, proponuję konkurs – kto znajdzie?

obiektyw
obiektyw
9 lat temu

Warunki obsługi klientów poprawią się wtedy jak powstanie obwodnica której nie potrafią zrobić,jak na dzielnicach pojawią się spodziewane inwestycje/parkingi,skwery itd/,itd itd temat rzeka

moy
moy
9 lat temu

Lepiej budować niż odśnieżać wiadomo za co ………

lipa
lipa
9 lat temu

jaki zdm taki budynek. może powinien być z drewna np. z lipy, wszystko pod nosem.
koopa.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI