Zmiany w sztabie szkoleniowym Piasta Gliwice

W nowym roku nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowym futsalowej drużyny Piasta, a także w strukturze organizacyjnej drużyn młodzieżowych.

W klubie stawiają na szkolenie od podstaw. Zgodnie z nową filozofią i planem długofalowym trener i władze klubu chciałyby, aby w przyszłości to wychowankowie zasilali pierwszy zespół. Stąd też już w jesienią zostały utworzone lub rozbudowane drużyny U-8, U-10, U-12 i U-14. Swój byt natomiast zakończyły najstarsze zespoły U-18 i U-20. Te dwie ostatnie ekipy prowadził trener Szymon Wesołowski, który także z ostatnim dniem roku zakończył współpracę z klubem z Jasnej.

Wesołowski zanim trafił do Piasta szkolił juniorów w Nbit Gliwice. Już będąc trenerem niebiesko-czerwonej młodzieży osiągnął historyczny sukces, doprowadzając zespół U-18 do V miejsca w Polsce. Od 1 lipca 2017 r pomagał też Klaudiuszowi Hirschowi w prowadzeniu pierwszej drużyny. Tu także misja Szymona Wesołowskiego wygasała.

Dodajmy, że klub nie zamierza poszerzać sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Klaudiuszowi Hirschowi w prowadzeniu drużyny dalej będą pomagać” Miłosz Karski (kierownik) oraz Kamil Paluch (fizjoterapeuta), a także Adam Tarczyński zajmujący się kwestiami technicznymi.

Przypomnijmy, że po świąteczno-noworocznej przerwie wraca Futsal ekstraklasa. W najbliższy weekend rozpocznie się runda rewanżowa. W niedzielę o godzinie 18.00 w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 Piast podejmować będzie AZS UG Gdańsk. Wstęp wolny!


Piast Gliwice – Futsal

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI