r e k l a m a

spot_imgspot_img

Został „kulturalnie” pobity! A gdzie „sprawiedliwość społeczna”?

Ostatni wykład prof. J.Miodka w ramach Gliwickiej Wszechnicy Umiejętności zgromadził aż 365 słuchaczy.

W ten sposób został pobity kolejny rekord frekwencji. Na kolejny wykład „idea sprawiedliwości społecznej w kulturze europejskiej” zapraszamy już 25 października o godz. 15:00 do Centrum Edukacyjnego Jana Pawła II w Gliwicach, obok katedry. Wygłosi go prof. Piotr Sztompka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tradycyjnie podczas wykładu będzie możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. Wykłady w ramach Gliwickiej Wszechnicy Umiejętności to ciekawa lekcja wiedzy o kulturze, także o kulturze naszych czasów.

Odnosimy się więc do współczesnych problemów i wyzwań, norm i wartości, lokalnych potrzeb i spraw społecznych. Przed GWU, w ramach projektu „Akademia Dobrego Stylu, czyli podróże kształcą – kształcimy z pasją”, odbędzie się spotkanie „na dachu świata” z wiceprezesem Polskiego Związku Alpinizmu Jackiem Kotra. Wykład rozpocznie się o 13:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 (500 metrów od Centrum Edukacyjnego), gdzie nasz gość zrelacjonuje wyprawy po najwyższych górach świata, jak Alpy, Kaukaz, Andy i Himalaje. Będzie to ciekawa i praktyczna lekcja geografii.

Projekt Gliwickiej Wszechnicy Umiejętności organizowany jest przez Stowarzyszenie BMC GLIWICE m.in. przy wsparciu merytorycznym Polskiej Akademii Umiejętności z Krakowa. Przedsięwzięcie to jest finansowane przez Miasto Gliwice w ramach wspierania realizacji zadania publicznego: „kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI