11 osób za kratkami. O co są podejrzane?

Dzisiaj w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, o godzinie 8.00, było jedenastu osadzonych do różnych spraw. W poszczególnych celach znajduje się 10 mężczyzn i jednak kobieta.

To osoby podejrzane o kradzieże, paserstwo, narkotyki, kradzież rozbójniczą, przemoc domową, naruszenie nietykalności policjanta. Warto przypomnieć, dlaczego policja może osobę zatrzymać i na jak długo.

„Zatrzymać można, jeśli policjant uzna, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, a także zachodzi obawa, iż potencjalny sprawca może uciec lub utrudniać postępowanie (np. przez zacieranie śladów). Oczywiście, organy ścigania mogą również daną osobę zatrzymać, gdy nie są w stanie ustalić jej tożsamości albo zamierzają przeprowadzić postępowanie przyspieszone” – informuje gliwicka KMP.

„Zatrzymać można kogoś maksymalnie na 48 godzin. W tym czasie Policja (prokurator) musi wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie albo, co oczywiste, zwolnić. Sąd ma następnie 24 godziny na podjęcie decyzji co do tymczasowego aresztowania. Oznacza to, że osoba może być zatrzymana w policyjnym areszcie maksymalnie 72 godziny (3 dni), chyba że do tego czasu zostanie jej doręczone postanowienie o tymczasowym aresztowaniu” – informuje policja.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI