r e k l a m a


1700 gliwiczan nie dopełniło jeszcze tego obowiązku

spot_img
r e k l a m a

W pierwszym kwartale 2018 r. upływa termin ważności dowodów osobistych miliona osób w całym kraju.

W tym gronie znalazło się blisko 3,5 tysiąca gliwiczan, którzy w najbliższych tygodniach powinni złożyć wnioski o wydanie nowych dokumentów. W tym roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2008 roku. Data ważności umieszczona jest w prawym dolnym rogu, na stronie ze zdjęciem. Wyjątek stanowią dokumenty, które w tym miejscu mają słowo „NIEOZNACZONY”. Takich dowodów wymieniać nie trzeba. Ich posiadacze mogą się nimi posługiwać do końca życia.

Ponadto z wymianą dokumentów powinni pospieszyć się ci, którym ważność dowodu osobistego skończyła się w 2017 r.

W Gliwicach to ponad 1,7 tysiąca mieszkańców.

Warto pamiętać, że aktualny dokument tożsamości jest niezbędny przy załatwianiu wielu spraw w urzędach czy w bankach, a także podczas zagranicznych podróży.

Wniosek o nowy dowód osobisty można złożyć w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju, a także przez internet. Wniosek można także złożyć przez internet – w formie dokumentu elektronicznego. Usługa jest dostępna na stronie obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego, który pozwala potwierdzić tożsamość. Instrukcja założenia profilu zaufanego również znajduje się na platformie Obywatel.

Wyrobienie dowodu osobistego jest darmowe, a wniosek trzeba złożyć najpóźniej 30 dni przed upływem terminu jego ważności.

Przypominamy, że każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkujący na jej terytorium jest obowiązany posiadać dowód osobisty.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI