2800 pouczeń, 660 mandatów, czyli kwartał straży miejskiej

Straż miejska w Gliwicach od kilku miesięcy ma nowego komendanta. Janusz Bismor przez kilka lat zarządzał identyczną instytucją w Rybniku.

Teraz nadszedł czas na podsumowanie ostatniego kwartału w naszym mieście. Straż miejska przedstawiła raport ze swojej działalności. W tym czasie o porządek publiczny na terenie Gliwic dbało 72 funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy podjęli łącznie 6578 interwencji. Wśród ważniejszych interwencji przeprowadzonych przez strażników było 2672 dotyczących spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem spożywania napojów alkoholowych.

2117 dot. nieprawidłowego parkowania pojazdów, 477 dot. wyrzucania gruzu i „niegabarytów” w miejscach do tego nieprzeznaczonych, 195 dot. wyprowadzania psów bez zachowania należytych środków ostrożności, 43 dot. plakatowania w miejscach zabronionych lub bez zgody zarządzającego tym miejscem.

W związku z wypełnianiem ustawowych obowiązków gliwiccy strażnicy miejscy dokonali:

10348 kontroli (np. miejsc przebywania osób bezdomnych, zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, zezwoleń na sprzedaż alkoholu, cmentarzy, targowisk, punktów skupu złomu), 626 kontroli miejsc gromadzenia się osób bezdomnych przewiezienia 183 nietrzeźwych osób do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, ujawnienia 212 awarii sygnalizacji ulicznej, uszkodzenia nawierzchni dróg, dewastacji znaków drogowych, 37 spotkań z radnymi Rady Miejskiej i Radami Osiedlowymi, 50 wspólnych patroli z funkcjonariuszami policji, 16 osób ujętych i przekazanych policji, w tym 5 sprawców przestępstw.

W wyniku podjętych interwencji wobec sprawców wykroczeń w 2792 przypadkach poprzestano na zastosowaniu pouczenia (art. 41 Kodeksu wykroczeń), nałożono 658 mandatów karnych na łączną kwotę 57415 PLN oraz skierowano 88 wniosków o ukaranie do sądu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ŚW.MIKOŁAJ
ŚW.MIKOŁAJ
10 lat temu

POTRZEBNI SĄ JAK, SANKI W MAJU !

KKK
KKK
10 lat temu

Czy potrzebni czy nie, to inna bajka, A ja się pytam, dlaczego w wielu przypadkach działania policji i straży się pokrywają?
Skoro mamy straż miejską, to niech ona zajmuję się nieprawidłowym parkowaniem, nielegalną sprzedażą, wyrzucaniem odpadów w miejscach niedozwolonych, spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych itp. A policja, niechaj zajmuje się przestępczością grubszą niż złe zaparkowanie czy spożywanie wody ognistej.

Nick
Nick
10 lat temu

ZLIKWIDOWAĆ!!!

patriota
patriota
10 lat temu

sam sie zlikwiduj

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI