r e k l a m a


3 Maja w Gliwicach. Jak będziemy świętować?

W najbliższą środę będziemy świętować 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w Gliwicach odbędą się uroczyste obchody, a wieczorem koncert Filharmonii Śląskiej w Teatrze Miejskim.

Święto Narodowe Trzeciego Maja to – obok Święta Niepodległości – jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Upamiętnia dzień uchwalenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Konstytucji, a właściwie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1971 roku. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie, a druga na świecie nowoczesna spisana konstytucja.

Z okazji 232. rocznicy tego ważnego wydarzenia już w najbliższą środę warto przyozdobić domy biało-czerwonymi flagami, a także wziąć udział w obchodach miejskich. W Gliwicach rozpoczną się one mszą świętą o godz. 12.30 w kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ok. 13.40 nastąpi przemarsz na pl. Mickiewicza, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

Dzień zwieńczy koncert „Filmowo i industrialnie” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego. Na scenie Teatru Miejskiego zabrzmi zarówno polska, jak i zagraniczna muzyka filmowa. Solistą wieczoru będzie klawesynista Marek Toporowski, a całość poprowadzi Adam Wesołowski. Bilety na koncert w cenie 5 zł dostępne są w kasach Teatru Miejskiego i Kina Amok.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI