r e k l a m a


Arena dla uczniów. Nowy obiekt sportowy na os. Kopernika

spot_img
r e k l a m a

Tartanowe bieżnie, skocznie w dal i wzwyż, rzutnie oraz dwa boiska – tak będzie wyglądać arena lekkoatletyczna przy ul.Syriusza.

Nowoczesny obiekt sportowy powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich. Będą z niego korzystać przede wszystkim uczniowie i kluby sportowe.

Arena przystosowana będzie do prowadzenia ćwiczeń i organizowania międzyszkolnych zawodów.

Powstanie tam: czterotorowa bieżnia o długości 300 m i nawierzchni tartanowej, sześciotorowa bieżnia tartanowa do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, skocznie do skoków wzwyż, w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem, rozbieg do rzutu oszczepem oraz trawiasty teren przeznaczony do treningów oszczepników czy gry w piłkę nożną. Zaplanowano także dwa boiska do siatkówki i minikoszykówki oraz szatnię. Całość będzie oświetlona i ogrodzona.

Projekt inwestycji jest już gotowy. Wydano też pozwolenie na budowę. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę.

Jak informuje Jolanta Pasella, dyrektor ZSO-E, prace powinny rozpocząć się jeszcze przed wakacjami, tak by urządzenia sportowe mogły pojawić się już we wrześniu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
12 lat temu

Brawo! Niech dzieciaki mają cywilizowane miejsca do uprawiania różnych sportów! Czekamy jeszcze na te trzy obiecane hale plus Łabędy

od zawsze GL
od zawsze GL
12 lat temu

W Gliwicach wkrótce będzie prawdziwy Zachód. Wszystko się zmienia. Czekamy na deptak na Zwycięstwa, przegonienie banków i będzie naprawdę superancko 🙂

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI