r e k l a m a


Badanie piersi za darmo. Mammobus jeździ po mieście

spot_img
r e k l a m a

Upewnij się, że jesteś zdrowa, to bardzo proste.

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie wspólnie z Urzędem Miejskim w Gliwicach zapraszają gliwiczanki w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatną, cyfrową mammografię. Będzie ona wykonywana w mammobusie, który pojawi się w różnych dzielnicach Gliwic.

Mammobus pojawi się:
• na parkingu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14, ul. Przedwiośnie 2, 8-10 maja;
• na parkingu przy markecie E.Leclerc, ul. Rybnicka 148, 11 i 14-15 maja;
• przy kościele pw. św. Anny, ul. Przyszowska 36, 16-18 maja;
• na parkingu przy hipermarkecie TESCO EXTRA, ul. Łabędzka 26, 21-22 maja;
• przy kościele pw. Chrystusa Króla, ul. Okrzei 31, 23-25 maja.

Badania będą wykonywane w godzinach od 10.00 do 17.00. Nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać!

Mogą z nich skorzystać panie z roczników 1943-1962, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie poddały się mammografii. Powinny przynieść ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL oraz (jeśli to możliwe) zdjęcie/opis z poprzedniej mammografii.

Badanie mammograficzne to badanie rentgenowskie, umożliwiające rozpoznanie zmian patologicznych w piersi, w tym również wczesnych zmian nowotworowych.

Badanie jest proste, krótkie i nieinwazyjne. Dawka promieniowania podczas mammografii jest niska i nieszkodliwa. Mammografia skryningowa jest bezpłatnie wykonywana co 2 lata wszystkim ubezpieczonym Polkom w wieku od 50 do 69 lat, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alka48
alka48
11 lat temu

czemu mammografia jest od 50 lat, chciałam się też zbadać , bo należę do grupy tzw wysokiego ryzyka, mama jest po operacji piersi i siostra też ma wykryty nowotwór jest w trakcie leczenia, ja się chciałam profilaktycznie zbadać i niestety nic z tego,a mój lekarz ginekolog twierdzi że jest mi to niepotrzebne i nie chce dać skierowania, ewentualnie mogę przyjść na badanie usg do niego ale za odpłatnością, to po co ja płacę składki Zus?

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI