r e k l a m a


Blacharze i lakiernicy zarobią. Sporo stłuczek i wypadków

Wczorajsze opady śniegu nie wpłynęły na zachowania kierowców.

Ci, niestety, nie dostosowali techniki jazdy do panujących warunków. Z takiego stanu rzeczy mogą się cieszyć właściciele warsztatów blacharskich, którzy będą przeżywać swoistą hossę. Aż 35 razy policjanci z komendy miejskiej wzywani byli wczoraj do kolizji drogowych. Doszło też do dwóch wypadków.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Przyszowicach przed godziną 5.00. 24-latek stracił panowanie nad kierowanym oplem i dachował. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Doznał obrażeń.

Drugi wypadek, na ul. Częstochowskiej w Gliwicach, spowodowała 30-letnia kobieta jadąca fiatem, która nie udzieliła pierwszeństwa oplowi. W efekcie doznała obrażeń i trafiła do szpitala.

Policja co kilka minut otrzymuje zgłoszenia o kolizjach i problemach związanych z tarasowaniem dróg. – Przypominamy, że w przypadku, gdy nikt nie doznał obrażeń, pojazdy należy ustawić tak, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu – mówią policjanci.

Zagłosuj

[poll id=”4″]

Przy tak dużej ilości zdarzeń policjanci z drogówki nie nadążają z obsługą.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
12 lat temu

Póki co niech odpowiednie służby wezmą się za odśnieżanie.

Anonimowo
12 lat temu

odśniezanie idzie bardzo słabo!!!!

Asia
Asia
12 lat temu

Odśnieżanie to jakaś bajka w Gliwicach, o 6:40 jechały 2 maluchy po ul. Wrocławskiej z pługiem 🙂 podniesionym na 20 cm ;p, innych rzeczy nie odnotowałam, piaskarki nie widziałam, pługu też nie. O 7:20 na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego z Rybnicką, na środku jezdni były metrowe górki śniegu, ulica Nowy Świat była biała, Pszczyńska też, jak również Wrocławska i Strzody. Ja już nie oczekuje od miasta żeby mi śnieg na osiedlowej odgarniali, ale czy Miasto na głównych arteriach nie powinno zapewnić odrobinę komfortu jazdy? W litrze paliwa płacimy 2 razy podatek od drogi i 2 razy vat, przykre to jest że… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI