r e k l a m a
spot_imgspot_img

Bolszoj w Amoku

19 stycznia Kino AMOK w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3) zaprasza na pierwszą w tym sezonie transmisję na żywo z moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Moskwa to stolica klasycznego baletu, a Teatr Bolszoj jest międzynarodowym symbolem rosyjskiej kultury. Jego początki sięgają 1776 r. Przechodził różne koleje losu, w tym pożar i wojenne zniszczenia. Dziś lśni blaskiem pierwszej wielkości, a jego zespół baletowy, w którym występują starannie wyszkoleni klasyczni tancerze, należy do największych i najlepszych na świecie.

Powszechnie kojarzony jest też z niezwykłym przepychem realizacji scenicznych W repertuarze Baletu Teatru Bolszoj znajdują się zarówno arcydzieła klasyki baletowej, jak i produkcje nowoczesne. W tym sezonie widzowie AMOKU zobaczą cztery inscenizacje – balety do muzyki Chaczaturiana, Furé’a, Strawińskiego, Czajkowskiego, Diesatnikowa i Szostakowicza – w wykonaniu najwybitniejszych artystów.

W najbliższą niedzielę o godzinie 15.45 rozpocznie się pokaz baletu „Klejnoty”. – Spektakl inspirowany jest przepychem słynnej nowojorskiej 5th Avenue, znanej ze sklepów jubilerskich. Kolejne części noszą nazwy klejnotów: szmaragdów, rubinów i diamentów. To tryptyk dedykowany kobietom i… trzem miastom – Paryżowi, Nowemu Jorkowi i Petersburgowi. Spektakl w choreografii George’a Balanchine’a z muzyką Gabriela Fauré’a, Igora Strawińskiego i Piotra Czajkowskiego jest jedną z najnowszych produkcji Bolszoj. Jego premiera odbyła się w 2012 r. – informują organizatorzy transmisji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.amok.gliwice.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI