Broń gładkolufowa, armatki wodne i mnóstwo policji na stadionie miejskim (TV)

Wczoraj na stadionie przy ul. Okrzei policjanci z Gliwic, Katowic i pracownicy ochrony przeprowadzili wspólne ćwiczenia.

Służby chciały wyćwiczyć i skoordynować wspólne działania na wypadek konieczności przywracania porządku publicznego naruszonego podczas imprezy masowej. W trakcie ćwiczeń mieszane kompanie policjantów i pracowników ochrony trenowały działania kordonowe, taktykę użycia broni gładkolufowej oraz współdziałania z armatkami wodnymi.

Broń gładkolufową wprowadzono do uzbrojenia policji w 1994 r. Rok później pociski niepenetracyjne (gumowe kule) miotane z takiej broni uznane zostały za środek przymusu bezpośredniego obok pałki, psów, armatek wodnych itp.
Przypomnijmy, jak wygląda procedura użycia takiej broni. Najpierw oddaje się strzał ostrzegawczy w górę, później strzela, celując w dolną część ciała, do wysokości pasa danej osoby.

Zobacz film przygotowany przez gliwicką policję

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_10/20121012_cwiczenia.flv” /]
 

Pociski niepenetracyjne można stosować do:
• odpierania czynnej napaści,
• odpierania gwałtownego zamachu na mienie,
• odpierania bezpośredniego bezprawnego zamachu przeciwko życiu lub zdrowiu ludzkiemu albo w pościgu za sprawcą takiego zamachu,
• w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego.

Rozkaz użycia broni z gumowymi kulami przez oddział policji wydaje dowódca po otrzymaniu polecenia komendanta wojewódzkiego policji. Polecenie nie jest wymagane, gdy wszelka zwłoka groziłaby bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia ludzkiego, zdrowia lub mienia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
yotoyo
yotoyo
9 lat temu

Szkoda, że nie ma pieniędzy na patrole w mieście, szkoda że etaty w drogówce w Gce tnie nowy „szeryf”, tym bardziej szkoda wyrzucania takich pieniędzy w błoto, jakby nie było z naszych podatków, skoro 1. policja nie pozwala na pojawienie się kibiców drużyn przyjezdnych, 2. w Gliwicach od dawna nie doszło do żadnej zadymy na stadionie i to na tym starym jak i na tym nowym. Za to są pieniądze na takie zabawy policji, a także na parę etatów żeby wręczać zakazy stadionowe za błahostki…

CzerwonyFeliksD
CzerwonyFeliksD
9 lat temu

Ale jaja.Jak za komuny albo na Białorusi.Jestem dumny ze moja ideologia jest dalej zywa

gretor
gretor
9 lat temu

Wiecie dlaczego pały zawsze tak truchtaja???….bo juz mokro w gaciach maja:)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI