r e k l a m a


Budowa DTŚ to nie koniec gliwickiej giełdy

Chyba każdy gliwiczanin chociaż raz był na gliwickiej giełdzie.

Jej reorganizacja wynikła z konieczności przekazania części terenów pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. W zamian za utracone tereny Miejski Zarząd Usług Komunalnych otrzymał od Urzędu Miejskiego sąsiednie działki o zdecydowanie większej powierzchni, co umożliwiło nie tylko reorganizację i zapewnienie funkcjonowania, ale przede wszystkim rozwój giełdy. Aktualnie targowisko zajmuje ponad 30 ha terenów i podzielone jest na sześć sektorów handlowych, z określoną dla każdego z nich charakterystyczną grupą towarową.

Działalność handlową i usługową, na tych sektorach, prowadzą zarejestrowane podmioty gospodarcze (producenci, hurtownie, sklepy, warsztaty) oraz osoby prywatne, prowadzony jest handel detaliczny i hurtowy.

Sektor „Sprzedaż samochodów”. Funkcjonuje bez zmian na tym samym terenie jak przed reorganizacją.

Wjazd bramą nr 1, od ul. Kujawskiej i bramami nr 2 i 3, od ul. Błonie. Na terenie tego sektora oferowane są, na wydzielonych placach, samochody osobowe, w tym małolitrażowe, wszelkich marek i roczników, samochody dostawcze, minibusy, busy, przyczepy towarowe i campingowe, itp.

Sektor „Motory i Rowery”. Przeniesiony po reorganizacji na teren obok sektora „Sprzedaż Samochodów”. Wjazd tymi samymi bramami, tj. bramą nr 1, od ul. Kujawskiej i bramami nr 2 i 3, od ul. Błonie. Na terenie tego sektora oferowane są, w miesiącach marzec – październik, rowery, motorowery, skutery, motory, quady, itp. oraz akcesoria i części do nich, specjalistyczne ubrania, wyposażenie, środki eksploatacyjne, chemia kosmetyczna. Sektor po reorganizacji funkcjonuje na zdecydowanie większej powierzchni, co daje możliwość jego rozwoju. Od marca 2013 roku zapraszamy także miłośników starych motorów oraz designerów tych pojazdów. W okresie od grudnia do marca, (już od grudnia 2012 roku), na terenie tego sektora, organizowana będzie giełda sprzętu zimowego, w zakresie sprzętu sportowego oraz sprzętu do odśnieżania itp., jak również akcesoria, wyposażenie, ubrania. Kolejne trzy sektory są przeniesione i zreorganizowane, ze zwiększoną ilością stanowisk handlowych i szerszymi wygodniejszymi pasażami dla klientów. Sektor „Części Samochodowe”. Wjazd bramami nr 4, 5, 7, 8, 9 i 10 od ul. Błonie. Na terenie tego sektora oferowane są części i podzespoły do samochodów, nowe i używane, koła i opony, akcesoria i wyposażenie, narzędzia specjalistyczne, w tym dla warsztatów, ubrania robocze, środki eksploatacyjne, chemia do utrzymania pojazdów, wycieraczki oraz różnorodne gadżety, itp.

Sektor „Targowisko”. Wjazd bramą nr 14, od ul. Kujawskiej i bramami nr 11 i 12 od ul. Błonie. Na terenie tego sektora oferowane są odzież i obuwie w bardzo szerokim asortymencie od sportowej po elegancką i specjalną na każdą porę roku i na każdą sytuację. Na terenie tego sektora funkcjonują także stanowiska oferujące chemię gospodarczą i artykuły spożywcze. Sektor „A – Dom i otoczenie”. Wjazd bramami nr 12 i 13 od ul. Błonie. Na terenie tego sektora oferowana jest mała architektura ogrodowa (domki, altanki, zadaszenia, ławy, ławki, elementy placów zabaw), bramy i płoty, akcesoria i wyposażenie, meble, dywany, sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny i elektryczny, piece c.o. i instalacje (nowe i używane), narzędzia i urządzenia specjalistyczne do utrzymania i pielęgnacji ogrodów (nowe i używane), ubrania robocze, chemia do pielęgnacji ogrodów, sadzonki, chemia gospodarcza oraz inne różnorodne gadżety.
Sektor „Targ”. Jest to nowo organizowany sektor handlowy, już funkcjonujący, którego reorganizacja trwa. Wjazd bramami nr 4 i 6 od ul. Błonie. Sektor ten jest sektorem ogólno towarowym, na którym oferowane są różnorodne towary
od zapalniczek i zapałek poprzez chemię, telefony, narzędzia, sprzęt wędkarski, ubrania wojskowe, odzież i obuwie, karmę i akcesoria dla zwierząt, po pneumatyczny sprzęt strzelecki, itp. W sąsiedztwie wszystkich sektorów funkcjonują parkingi dla klientów.

Szczegółowe rozmieszczenie i usytuowanie sektorów i parkingów prezentuje plan.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anfa
Anfa
12 lat temu

Moim zdaniem można to spokojnie usunąć, nie chodziłam, nie chodzę i nie będę chodzić na giełdę. Ludzie są sklepy i ten sam towar może nawet w lepszej jakości. Poza niedzielnym chaosem komunikacyjnym, droga na uczelnie zajmowała mi czasem 2 godziny, i górami smieci po giełdzie nic tam nie ma. Sensu nie widzę, można by było ten teren zalesić i by było ładnie.

ania
ania
12 lat temu
Reply to  Anfa

skoro nigdy tam nie byłaś to nie oceniaj jakości towaru , po za tym dlaczego w niedzielę nie korzystasz z innej trasy przejazdu, wystarczy sprawdzić na necie ( ul królewskiej tamy )……. a giełda zawsze była dobrym miejscem zakupów widać choćby po ilości kupujących :p. Ja mieszkam w Sośnicy i cieszę się że będzie rozbudowana.

Asia
Asia
12 lat temu
Reply to  ania

Nie widzę potrzeby dla której mogłabym się tam udać. Wszytko mogę kupić w sklepie, i w ten sposób oszczedzić czas i energię na wykłócanie się w przypadku reklamacji. Poza tym ciekawe ilu z nich płaci podatki tak jak właściciele sklepów. Chińszczyzny tam pewnie co nie miara. Warzywa i owoce mogę kupić w jarzynowym i na pewno dostane odpowiedz z jakiego kraju są przywiezione.

Co do autobusu to nie miałam najmniejszej ochoty 30 minut z buta isc po to aby w niego wsiąść.

zły
zły
12 lat temu

Dlaczego ja prowadząc firmę muszę płacić kosmiczną stawkę ZUSU, opłacać blisko 40 % podatków itd a ludzie handlujący na giełdzie płacą wyłącznie marne grosze za możliwość stania tam. Dla mnie to jest skandal i uważam że takie rzeczy jak giełda i balcerek powinny być zlikiwidowane albo niech sprzedawcy mają kasy fiskalne, płaca ZUSY, podatki itd.

dla przedszkola
dla przedszkola
12 lat temu

zapraszm do glosowania na Gliwickie przedszkole w EKO kokursie na stronie
http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2012/?utm_source=konkurs_eko2012&utm_medium=minireklama&utm_campaign=konkurs2012

jako miasto zajmujemy slabą pozycje a każdy może oddać dziennie 3 glosy i pomóc wygrać zabawki dla dzieciaków (dla glosujacych tez sa nagrody)
poza tym bardzo fajna strona z piosenkami i grami dla waszych pociech.
z góry dzieki za przyłączenie sie do akcji
glosowanie trwa tylko do niedzieli (włącznie)

Michał
Michał
12 lat temu

Giełda, targowisko na lipowej, balcerek przenoszony na Toszecką. Nie moża tego wszystkiego zintegrować i jak już robićsyf, to w jednym miejscu?

hd
hd
11 lat temu

Nie chcesz to nie chodź. Nie umiesz handlować brak ci kasy to się w łeb walnij ze taki głupi jeden z drugim. Giełda jest dla normalnych ludzi a zawistni polaczki tylko jedno on ma a ja nie ta niech zamkną giełdę bo i tak tam nie chodzę co za typ a ja cie nie znam i nie widziałem to powinni cie zamknąć?? poryci

dr
dr
11 lat temu

Prawie wszyscy handlujący na giełdzie posiadają zarejestrowaną działalność gospodarczą. Płacą normalne podatki jak każdy z nas. W tygodniu prowadzą normalną działalność. Giełda jest sposobem na pozyskanie nowych klientów.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI