r e k l a m a
spot_imgspot_img

Budowa stacji pogotowia przebiega zgodnie z planem

To będzie najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

U zbiegu ulic Konarskiego i Jagiellońskiej można już zobaczyć charakterystyczny kształt budynku nowej stacji wojewódzkiego pogotowia ratunkowego. Prace przy inwestycji rozpoczęły się w połowie listopada i przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Pierwsze karetki powinny wyjechać ze stacji pod koniec czerwca.

Jak mówi kierownik budowy, prawie miesiąc zajęła rozbiórka starych obiektów znajdujących się na działce.

– Ściany parteru są już zakończone, obecnie układamy stropy. Wkrótce będą montowane okna i czekają nas prace wykończeniowe – mówi Rafał Błachut.

Nowa stacja pogotowia powstaje na działce o pow. ponad 3,5 tys metrów kwadratowych. Miasto, które od początku wspiera realizację inwestycji, przekazało ją WPR we wrześniu 2009 roku.

Stacja będzie bardzo nowoczesnym obiektem, spełniającym wszystkie wymogi stawiane tego typu placówkom. Będzie miała ponad 1000 metrów kw powierzchni.

Parterowy budynek, wyróżniać będzie elewacja w szaro-brązowej kolorystyce. Swoim kształtem dokładnie wpisze się on w kształt trójkątnej działki. To nowoczesna konstrukcja ze szkła, drewna i stali. Cechą charakterystyczną będą dwa elementy zadaszenia w kształcie wsporników, łączące parking z budynkiem.

Stacja wyposażona zostanie we wszystkie instalacje łącznie z klimatyzacją, siecią komputerową, urządzeniami do łączności radiowej, a także siecią solarów na dachu. Działalność stacji będzie przez całą dobę monitorowana.

Co ważne, stacja będzie także wyposażona w zaplecze ambulatoryjno-lekarskie do obsługi mieszkańców w godzinach nocnych i dniach świątecznych.

Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
darek
darek
13 lat temu

i znów coś najlepszego jest właśnie w Gliwicach 🙂

© Baśka
© Baśka
13 lat temu

Na zdjęciu makiety wydaje się taki malutki, ale ze zdjęcia z budowy widać, że to dość rozległy obiekt.

Anonimowo
Anonimowo
13 lat temu

pogotowie super, że będzie, ale czy będzie sprzęt, czy będą lekarze, potrafiący szybko zdiagnozować chorobę, i pielęgniarki umiejące pobrać krew??

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI