Charytatywny czwartek jazzowy. Zagrają dla Aneczki Urban

6 czerwca o godz. 20.00 w Śląskim Jazz Clubie rozpocznie się koncert charytatywny dla Aneczki Urban.

Na scenie przy Placu Inwalidów Wojennych 1 wystąpią Aga Kiepuszewska i zespół Doppelganger. Aga Kiepuszewska łączy subtelne barwy jazzu z poezją, ubierając dojrzałe, wnikliwe słowa w pełne emocji melodie, w których każdy może odnaleźć kawałek siebie. Jej debiutancki album „Silence”, wydany przez Polskie Radio we wrześniu 2012 r., ciepło przyjęła zarówno krytyka, jak i melomani. Teksty na płycie opowiadają w dyskretny, intymny sposób o uniwersalnych ludzkich emocjach. Aga zaprosiła do współpracy młodych i nagradzanych kompozytorów: Macieja „Kocina” Kocińskiego, Kamila Urbańskiego oraz Nikolę Kołodziejczyka.

Podczas koncertu w ŚJC artystka zaprezentuje materiał z płyty „Silence” oraz nowe kompozycje do tekstów amerykańskiej czarnoskórej pisarki Mai Angelou i młodej poznańskiej artystki Marii Górskiej. Na scenie będzie jej towarzyszyć zespół Doppelganger (w składzie: Michał Wierba – fortepian, Jakub Dworak – kontrabas, Łukasz Kurzydło – instrumenty perkusyjne, Arek Skolik – perkusja), który samodzielnie zaprezentuje się także w drugiej części czwartkowego koncertu.
Doppelganger to projekt Michała Wierby, który konsekwentnie podąża swoją własną, artystyczną ścieżką, poszukując indywidualnego brzmienia i udoskonalając swój warsztat muzyczny. Pianista i kompozytor, po kilku latach współpracy z Wierba&Schmidt Quintet, stworzył nową grupę z fortepianem, jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych – formację właściwie niespotykaną na polskiej scenie jazzowej.

Dochód z imprezy w całości zostanie przeznaczony na rzecz Ani Urban. Pięciolatka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari.

Obecnie zebrane są środki na zakup gorsetu i ortez, które pozwolą dziewczynce na lepsze poruszanie się. Akcję wspiera Radio Plus Śląsk. Bilety są dostępne w przedsprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz w dniu koncertu – w ŚJC.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI