r e k l a m a
spot_imgspot_img

Chcą rodzić w Gliwicach. Szpital jest dobrze oceniany

Jak wskazują wojewódzkie statystyki Narodowego Funduszu Zdrowia, od 3 lat przyszłe mamy z całego Śląska na miejsce narodzin swoich pociech najchętniej wybierają Oddział Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach.

W ubiegłym roku w lecznicy przy ul. Kościuszki 1, objętej II stopniem referencyjności (gwarantującym właściwą opiekę pacjentkom z ciążami wysokiego ryzyka i noworodkom wymagającym specjalistycznego leczenia), przyszło na świat 2145 dzieci.

Na korzyść Szpitala Wielospecjalistycznego przemawiają wysokie standardy – bezpłatna szkoła rodzenia, klimatyzowane pokoje z wygodnymi, automatycznie sterowanymi łóżkami, nowoczesne sale porodowe, kompleksowy instruktaż opieki poporodowej, konsultacje z masażystą, dietetykiem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym, możliwość pobytu w sali 1-osobowej (za dodatkową opłatą), indywidualna opieka położnej (po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną położną), a także specjalna, pełna owoców i warzyw dieta dla kobiet w połogu, składającą się z 5 posiłków.

Oczywistością szpitala są porody rodzinne, porody w wodzie oraz kangurowanie przez ojców maluszków urodzonych przez cesarskie cięcie. We wszystkich salach poporodowych znajdują się fotele do karmienia zakupione ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miłą niespodzianką, a zarazem pamiątką po pobycie na gliwickim położnictwie jest wyprawka dla dziecka, którą od sierpnia 2018 r. finansuje w połowie Miasto Gliwice. Zestaw zawiera m.in. miękki i przytulny kocyk typu minky oraz niemowlęcy kominek sportowy (tzw. buff).

Blok porodowy – pełen kolorów i nowoczesnego sprzętu

W 2019 r. w szpitalu zmodernizowano blok porodowy. Utworzono w nim pięć jednoosobowych sal (każda z dostępem do łazienki), zamontowano klimatyzację, system monitorowania bezpieczeństwa oraz nowe instalacje wewnętrzne. Wyposażono go w specjalistyczny sprzęt medyczny – komfortowe łóżka porodowe, inkubator noworodkowy, stanowisko resustacyjno- pielęgnacyjne dla noworodka oraz aparat USG. Całkowity koszt szpitalnej inwestycji wyniósł ponad 3 mln zł. Największą część prac (za ponad 2,2 mln zł) zrealizowano w ramach unijnego projektu, a dodatkowe, nieobjęte pierwotnym projektem, wsparło Miasto Gliwice, przekazując około 615 tys. zł. Pieniądze pozwoliły na remont korytarza doprowadzającego do bloku porodowego oraz zakup nowoczesnych sprzętów i aparatury medycznej: inkubatora z respiratorem do transportu noworodka, dodatkowego łóżka porodowego i stołu operacyjnego, 2 komfortowych wanien porodowych, 19 klimatyzatorów do sal pacjentek na położnictwie i patologii ciąży oraz nowych sufitowych lamp zabiegowych.

– W grudniu 2022 r. zakończyliśmy remont sali jednoosobowej z osobnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w której będą mogły przebywać pacjentki z osobą towarzyszącą. W planie jest również przebudowa części Oddziału Fizjologii, Patologii i IOM Noworodka. Prace związane z realizacją tego zadania prowadzone będą przy zachowaniu działalności oddziału, bez jakiegokolwiek ograniczenia dostępu do świadczeń medycznych – podkreśla prezes Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach, dr n.med. Beata Sadownik.

Między 2020 a 2022 rokiem miasto przekazało szpitalowi ponad 470 tys. zł w formie dotacji. Pozwoliły one m.in. na modernizację Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży i wykonanie w nim nowych łazienek oraz przystosowanie szpitalnej pracowni RTG do montażu nowego aparatu rentgenowskiego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI