Co robić, aby czarne ubrania nie blakły?

Czerń to jedna z najbardziej eleganckich i klasycznych barw. Natychmiast dodaje szyku, wyszczupla, i kojarzy się nam z ponadczasowym pięknem. Zawsze pozostaje w modzie i można stosować go niezależnie od okazji. To również kolor, który najszybciej płowieje i trudno go utrzymać. Na szczęście stosując się do kilku prostych zasad, nasze ubrania zachowają głęboką i piękną czerń na dłużej.

Używaj delikatnych detergentów 

Tradycyjny proszek, nawet gdy rozpuści się w wodzie, może pozostawiać białe smugi na czarnych ubraniach. Wnika także w strukturę tkaniny i osadza się, powodując delikatne wybielenie. Z czasem efekt potęguje się, a odzież blaknie.

Wybieraj jedynie delikatne płyny do prania, które dzięki swojej konsystencji nie wpływają tak mocno na kondycję włókien. Dzięki temu dłużej pozostaną w świetnym stanie i zachowają oryginalny kolor. Będziesz mógł cieszyć się elegancką czernią bez smug i białych plam.

Wybieraj detergenty przeznaczone dla czarnej odzieży

Złota zasada łączenia podobnych kolorów podczas prania tutaj również ma swoje zastosowanie. Czarne ubrania należy prać razem ze sobą. Do tego celu stosuj specjalne środki przeznaczone dla tego koloru. Zapobiegnie to niepotrzebnemu blaknięciu odzieży. Delikatny efekt barwiący pomaga w utrzymaniu intensywnej czerni.

Pierz w niskiej temperaturze

Zbyt gorąca woda może wpłynąć nie tylko na kolor, ale także trwałość włókien. Uważaj na to zwłaszcza w przypadku ubrań wykonanych z tkanin elastycznych lub wełny. Czarną odzież staraj się prać zawsze w niskiej temperaturze. Przedłuży to trwałość koloru. Najlepiej stosować się do wytycznych producenta zawartych na metce. W sklepie internetowym Cudmoda.pl każde ubranie posiada szczegółowo rozpisane wskazówki pielęgnacyjne. Wszystko po to, by klienci mogli dłużej cieszyć się nowo zakupioną odzieżą.

Nie susz czarnych ubrań na słońcu

Pod wpływem promieni słonecznych wszystkie kolory płowieją. Dotyczy to zwłaszcza suszonej odzieży. Nigdy nie wystawiaj prania w bezpośrednim słońcu – nawet kilka godzin może doprowadzić do wyblaknięcia tkaniny. Pamiętaj, by suszyć ubrania w cieniu lub suszarce bębnowej – jeśli pozwalają na to wytyczne producenta.

By chronić tkaninę przed wyblaknięciem, wywróć odzież na drugą stronę przed praniem. Pozwoli to oszczędzić widoczną, wierzchnią część ubrania. Jeśli pojawią się pierwsze oznaki płowienia, i tak nikt nie zauważy różnicy!

Pamiętaj, że zawsze możesz także odnowić intensywną czerń swoich ubrań. Dostępne w drogeriach środki poprawiające kolor będą tutaj nieocenione. Zawsze jednak stosuj się do zaleceń producenta i wypróbuj działanie specyfiku na niewidocznej części odzieży. Wówczas nawet jeśli nie będziemy zadowoleni z efektu, nikt nie zauważy drobnej różnicy w barwie.

Stosując się do tych zasad, przedłużysz żywy, głęboki kolor odzieży. Twoje czarne ubrania zachowają pełnię czerni przez długie lata. W sklepie Cudmoda.pl znajdziesz stroje na każdą okazję, wykonane z dobrej jakości materiałów. Świetne ubrania dłużej zachowują oryginalny kolor.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI