spot_img


Co wyróżnia hipoalergiczny antyperspirant?

Stosując klasyczny antyperspirant, spodziewamy się nie tylko zminimalizowania pracy gruczołów potowych, ale również zniwelowania przykrego zapachu. Większość osób nie musi przykładać zbyt wielkiej wagi do składników zawartych w produkcie – liczy się przede wszystkim ich skuteczność. Niestety są też i przypadki, w których to właśnie substancje aktywne mają szczególne znacznie. Mogą bowiem wywoływać reakcje alergiczne. W takim przypadku niezbędny okazuje się hipoalergiczny antyperspirant. Czym powinien się wyróżniać?

 

Czy wszyscy pocimy się tak samo?

Czasami mamy wrażenie, że pocimy się bardziej niż inni. Rzeczywiście u każdego z nas ilość wydzielanego potu może być różna, a zależne jest to od kilku czynników. Nawet to, jakie ubranie nosimy, może mieć na to wpływ. Jeżeli często się stresujemy, to najpewniej zobaczymy mokre plamy nie tylko w okolicach pach, ale wilgotne mogą być również nasze dłonie oraz inne części ciała. Dużo potu wydzielają osoby, które ćwiczą. Aktywność fizyczna zmusza organizm to próby uregulowania temperatury ciała. Właśnie dlatego chętnie sięgamy po taki produkt, jak choćby Garnier antyperspirant w wersji dla kobiet lub mężczyzn.

 

Czasami jednak właśnie tak działa nasz organizm. Brak pocenia byłby dla nas niezdrowy. Jego nadmiar również nie jest dobry, dlatego jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy Twoje gruczoły potowe nie pracują zbyt intensywnie – skonsultuj się z lekarzem. 

 

Skuteczna ochrona przed poceniem – antyperspirant

Jednym ze sprawdzonych sposobów na powstrzymanie pocenia jest zastosowanie kosmetyku znanego jako antyperspirant. Jego działanie jest nieco inne niż to, którym wyróżnia się dezodorant. Tutaj nie tylko maskujemy przykry zapach, ale jednocześnie staramy się ograniczyć nieco pracę gruczołów potowych. Po zastosowaniu tego produktu ulegają one zwężeniu. Antyperspirant to coś pomiędzy dezodorantem i blokerem. Sięga po niego coraz więcej osób, ponieważ zapewnia taką ochronę, jakiej oczekujemy w czasie dnia. Przywraca komfort i uczucie świeżości. 

 

Czy każdy może go stosować? Na pewno znajdą się osoby, które powinny zrezygnować z aplikacji produktów w okolicach pach (na przykład z powodu przechodzonych chorób skóry czy silnych podrażnień), natomiast większość użytkowników sięga po antyperspirant regularnie. A co w przypadku, gdy często zmagamy się z alergiami i reagujemy źle na niektóre substancje aktywne? 

 

Kto powinien sięgnąć po hipoalergiczny antyperspirant?

Antyperspirant hipoalergiczny to kosmetyk, który sprawdzi się u osób szczególnie wrażliwych na niektóre składniki. Czasami produkt ten nazywany jest też antyalergicznym. Jego skład został przebadany i sprawdzony pod kątem możliwego wystąpienia niepożądanych objawów, takich jak podrażnienie czy zaczerwienienie.

 

Hipoalergiczny dezodorant zakupimy między innymi w aptece, ale bez trudu znajdziemy go również w drogerii. Osoby, które nie mają szczególnie wrażliwej skóry, również mogą po niego sięgnąć. Jego właściwości są takie same jak w przypadku produktów, które mają nieco bardziej rozbudowany skład. Zapewnia ochronę na wysokim poziomie, jednak jego zapach jest często neutralny. Jak więc radzi sobie z maskowaniem przykrego zapachu potu? Otóż antyperspirant przede wszystkim ogranicza rozwój bakterii na skórze. To właśnie one sprawiają, że przestajemy czuć się świeżo. 

 

Co znajdziemy w składzie hipoalergicznego antyperspirantu?

W składzie takiego produktu znajdziemy wiele substancji aktywnych pomagających zmniejszyć wydzielanie potu. Ograniczają pracę gruczołów potowych. Z czego wynika różnica? Na pewno nie ma tutaj składników znanych jako sztuczne kompozycje zapachowe oraz tych, które często powodują alergie. To najczęściej one są znane jako dodatki, które powodują podrażnienia i zaczerwienienie. Niektóre osoby muszą zwracać szczególną uwagę na to, co nakładają na skórę. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju antyperspirant będzie mniej skuteczny. W żadnym wypadku – wciąż zapewnia wielogodzinną ochronę, której potrzebujemy, aby czuć się komfortowo w czasie dnia. 

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI