Nocny pożar w Gliwicach. Mieszkańcy podtruci

Po godzinie 2.00 w nocy operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w trzypiętrowym budynku przy ul. Królowej Bony. Na miejsce natychmiast wyruszyły służby.

„Ewakuowano 9 mieszkańców. Dwóm osobom, podtrutym tlenkiem węgla i dymem, ratownicy udzielili pomocy, podając tlen. W akcji gaśniczej udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej. Po jej zakończeniu mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali. Dwie wymienione osoby poszkodowane przewieziono zaś do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pożaru było niewłaściwe zabezpieczenie paleniska w piecyku węglowym, służącym do ogrzewania” – informuje gliwicka policja.

Okres zimowy to czas częstszych wyjazdów straży pożarnej do pożarów i zaczadzeń. Apelujemy więc, aby osoby mające w mieszkaniach źródła otwartego ognia (piece, kominki, piecyki gazowe itp.), dla swego bezpieczeństwa zaopatrzyły się w czujniki czadu (tlenków węgla).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
B.D.
B.D.
8 miesięcy temu

Nie wiem skąd Państwo wzięli informacje że mieszkańcy wprocli do domów. Poniewaz nie ma tam prądu i wody i wszystko jest zalane. Mieszkańcy tej nocy nie spędza w domu.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI