Czekasz na mieszkanie? Zaktualizuj wniosek

Jeśli oczekujesz w kolejce osób ubiegających się o wynajęcie mieszkania do remontu z zasobów komunalnych, to pamiętaj o konieczności aktualizacji wniosku.

Na dopełnienie formalności masz czas do 28 lutego. Weryfikowana jest lista osób oczekujących na mieszkanie do remontu. Wykreślani z niej są ci, którzy nie spełniają już odpowiednich warunków – kupili mieszkanie bądź uzyskali prawo najmu jakiegoś innego lokalu. Osoby, które nie zaktualizują złożonego wniosku i tym samym nie potwierdzą chęci dalszego ubiegania się o mieszkanie do remontu, zostaną także wykreślone z rejestru.

– Mieszkania do remontu są zwykle w złym stanie technicznym i wymagają sporych nakładów finansowych. O otrzymanie mieszkania do remontu mogą się ubiegać osoby będące członkami wspólnoty samorządowej miasta Gliwice, które nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych – pod warunkiem, że złożyły wnioski do 31 grudnia 2005 roku. Od 1 stycznia 2006 roku wnioski o wynajęcie mieszkania zakwalifikowanego do remontu nie są przyjmowane. Po ubiegłorocznej weryfikacji w rejestrze osób oczekujących na mieszkanie do remontu pozostały 2302 osoby – informuje Gabriela Fundament, kierownik Działu Lokali Komunalnych w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Liczba zainteresowanych powoli, ale systematycznie maleje. W 2012 roku wskazanie do remontu mieszkania otrzymało 101 osób.

Niektórzy decydują się też w inny sposób zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe.

Jak potwierdzić chęć dalszego ubiegania się o mieszkanie do remontu?

Aby zaktualizować wniosek, należy wypełnić druk oświadczenia.
Jest on dostępny:
– na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej www.zgm-gliwice.pl;
– w Biurze Podawczym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy Placu Inwalidów Wojennych 12 (na parterze);
– w Dziale Lokali Komunalnych Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy Placu Inwalidów Wojennych 20. Wypełnione i podpisane oświadczenie można przekazać osobiście do Biura Podawczego ZGM (na parterze) lub przesłać pocztą na
adres: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Plac Inwalidów Wojennych 12, 44-100 Gliwice (decyduje data stempla pocztowego).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mistrzunio
mistrzunio
9 lat temu

mowa oczywiście o wnioskach złożonych przed 2005 roku.
Ja mam pytanie. Zarabiam załóżmy ok 3 tyś. . Moja kobieta zarabia połowę tego. Mieszkanie w G-cach kosztuje ok 110 tyś. minimum. Zbieranie na mieszkanie zajmie ok 2 lat przy 0 wydatkach – mission impossible. Pytam się jak młodzi ludzie mogą rozpocząć życie? 🙂 bo ja tego nie wiem :]

lila
lila
9 lat temu

Dobrze by było gdyby za taką informacją ZGM łaskawie zamieścił na swoje stronie formularz oświadczenia jakie należy wypełnić. A najlepiej jeszcze przed, bo to trochę głupio pisać o czymś czego nie ma…., ale może ZGM nie koniecznie jest głupio??!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI